Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

24-latka liczyła na szybki zysk. Jak to się skończyło?


24-letnia mieszkanka pow. płońskiego szukając w Internecie dodatkowego źródła dochodu, na popularnej platformie społecznościowej trafiła na ogłoszenie o możliwości szybkiego zarobku. Za pośrednictwem jednego z komunikatorów wysłała wiadomość do osoby, która to ogłoszenie umieściła, by uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty.


Odpisała jej kobieta podająca się za menadżera firmy zajmującej się inwestowaniem w kryptowaluty. Zachęcona obietnicą dużych zysków 24-latka postanowiła zainwestować na początek 200 zł. Po jakimś czasie, gdy nie otrzymywała zwrotu pieniędzy, zaczęła się niecierpliwić. Skontaktował się wtedy z nią doradca inwestycyjny i poinstruował co dalej robić. Kobieta na jego polecenie zainstalowała aplikację tzw. cyfrowy portfel, by śledzić, ile zarobiła pieniędzy. Okazało się, że stan jej wirtualnego konta wskazuje 6 tys. zł. Gdy chciała wypłacić zarobione pieniądze, kilkakrotnie poproszono ją o dokonanie opłat m.in. za PIN umożliwiający przelanie pieniędzy z „portfela” na jej rachunek bankowy. 24-latka pokrywając koszty fikcyjnych opłat związanych z zakupem i obrotem kryptowalutami oraz wypłatą zysku, straciła w sumie 4300 zł.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Jeśli traficie w Internecie na ogłoszenie lub skontaktuje się z wami osoba informująca o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty, zachowajcie ostrożność. Nie podejmujcie decyzji pochopnie, pod wpływem emocji. By nie narazić się na straty, już przed pierwszym przelewem należy dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje. 

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x