Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska Grupa SPEED podsumowała tydzień. Wysokie mandaty i ponad 70 kontroli [FILM]


Zadaniem grupy SPEED jest zwalczanie agresji drogowej oraz wykroczeń, będących główną przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych.  SPEED kierowane są tam, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodziło do poważnych zdarzeń drogowych. W ciągu minionego tygodnia grupa SPEED skontrolowała ponad 7️0 kierowców. Kontrole zakończone były najczęściej wysokimi mandatami.


Jedna w kontroli dotyczyła młodego kierowcy, zatrzymanego w Łomii. Jadący alfą 23-letni mieszkaniec Mławy, rozpędził się w terenie zabudowanym do 1️03 km/h. Został zatrzymany przez grupę SPEED i ukarany mandatem w wysokości 1️500 zł oraz 1️3 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy uprawnienia w trzech kategoriach. Mieszkańcy Łomii wielokrotnie zgłaszali problem przekraczania prędkości, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to pozostaje pod nadzorem policji. 

Mandatem w wysokości 1️000 zł oraz 10 punktami karnymi ukarany został także kierowca audi, który jechał ul. Gdyńską w Mławie, z prędkością 89 km/h, wyprzedzając w miejscu objętym  zakazem.

Wiele kontroli, prowadzonych przez grupę SPEED, dotyczy także wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Nagminnie łamią oni bowiem przepisy dotyczące zakazu wyprzedzania na drodze szybkiego ruchu. Za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 1️000 zł oraz 8️ punktów karnych.

W ciągu ostatniego tygodnia  policjanci z mławskiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED, na terenie miasta i powiatu mławskiego  skontrolowali 72 pojazdy. Ujawnili 51 wykroczeń, dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymali 2 uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy o ostrożność za kierownicą. O przypadkach agresji drogowej można powiadomić policję, korzystając z adresu e-mail: stopagresjidrogowej@ra.policja.gov.pl

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kojak
Kojak
22 dni temu

Brać się za gówniarzy z tzw. „rodzinnych elit” jeżdżących po ulicach miasta i udających że wszystko im można. Źle ustawione światła przednie, przyciemnione szyby, czy ktoś bada stan trzeźwości na ulicach miasta, centrum?

Dzelo
Dzelo
23 dni temu

Zapraszamy do Mławy, ulica Padlewskiego, Aleja Świętego Wojciecha. Nadmierna prędkość w samochodach typu audi, bmw itd …czarne szyby w samochodach z przodu pojazdu nawet nie widać kierowcy. Czy ktoś ba to zwraca uwage? Badać wszystkich i większą ilość kierowców na narkotyki i alkohol

Radekkk
Radekkk
23 dni temu
Reply to  Dzelo

W pierwszej kolejności Ciebie należało by zbadać

Były
Były
23 dni temu

Tak jeździć w koło komina i na małolatki patrzą,to nie dziwne że takie statystyki!

Szydłowo
Szydłowo
23 dni temu

Zapraszam grupę SPEED do Szydłowa w każdy weekend, to może Wy w końcu zrobicie porządek z tym grubym pijaczyną z hali.

Obsrewator
Obsrewator
24 dni temu

70 kontroli na tydzień. Wychodzi 10 kontroli dziennie. Zachodzi pytanie czym oni tacy zapracowani, że tylko takie niskie statystyki ich pracy. A jest kilka patroli. A pogadaj z nimi to jacy oni przeciążeni robotą.

Kuba
Kuba
24 dni temu

Grupa SPED jest od zarabiania pieniędzy dla rządu, który w swym sejfie nie ma dna. Ile by tam pieniędzy nie poszło, to i tak wszystko zniknie w czeluściach skarbca rządowego, bo

  • a to willa+,
  • a to różnego rodzaju fundacje,
  • a to tvp pis,
  • a to dotacje (i to bardzo wysokie) działalności gospodarczej jeszcze nawet nie rozpoczętej, ale za to dla rodziny królika,
  • a to teraz zwalnianie jednych dyrektorów i prezesów spółek SP i wiążące się z tym wysokie odprawy, bo przecież przyjdzie nowy rząd, to wymiecie tę pazerną bandę za „linię boiska” i to już na początek przyszłego roku, czyli nie popracują nawet 2 miesiące, no ale odprawy dostaną. Im się wszystko należy.
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x