Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czterokrotne podium  dla żołnierza 5MBOT


Szeregowy Mariusz Bartołowicz wystartował w XX Mistrzostwach Niepodległej Polski w Złotoryi. Żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończył rywalizację w klasyfikacji służb mundurowych z 4 medalami!


W dniach 11 – 12 listopada br. w Złotoryi odbyła się XX edycja Mistrzostw Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z Polski i z zagranicy, w tym przedstawiciele różnych służb mundurowych.

O wielkim sukcesie może mówić żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, szer. Mariusz Bartołowicz. Na podium stanął aż 4 krotnie – rywalizację w martwym ciągu zakończył z wynikiem 300 kilogramów, a tym samym zajął: 1. miejsce w kategorii Open Weteran Służb Mundurowych, 1. miejsce w kategorii weteran 40 – 49 lat do 110kg, 2. miejsce w kategorii Open Służb Mundurowych do 110 kg oraz 2. miejsce Open Weteran 40 – 49 lat.

Jak sam przyznaje: – od trzech lat dźwigam w czołówce światowej, także gdzie bym nie startował, liczę się w walce o zwycięstwo.

Potwierdzeniem tych słów jest niedawno zdobyty tytuł  na arenie międzynarodowej. W dniach 31 października – 5 listopada br. szer. Bartołowicz  zdobył Wicemistrzostwo Świata w martwym ciągu w kategorii Masters u110 podczas World Powerlifting Championships w Manchesterze.

Tytuł z Manchesteru jest jednym z ważniejszych, jednak największym sukcesem jest Mistrzostwo Świata z 2021 roku Federacji GPC, gdzie udało się oprócz mistrzostwa świata, pobić rekord świata w kat. 110kg. – dodaje.

Szer. Mariusz Bartołowicz  – człowiek wielozadaniowy. Na co dzień mąż, przedsiębiorca, utytułowany sportowiec i od roku żołnierz terytorialnej służby wojskowej w ciechanowskiej Brygadzie. Sporty siłowe trenuje od 29 lat, a od 6 lat startuje głównie w martwym ciągu.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
20 dni temu

Skoro się tak tu źródło niby wojska rozpisuje to dlaczego ci kasodojcy nie startowali w mundurach. To była prywata czy reprezentowanie pseudo formacji

Anonim
Anonim
20 dni temu

I to działania kasodojców. Ciekawe czy temperaturę wcześniej mierzył.

Kuba
Kuba
22 dni temu

Również na takie g…o idę nasze pieniądze – wojsko Maciory od siedmiu boleści.
Skończą się niedługo pieniążki na imprezowanie WOT, na imprezowani3 KGW, na imprezowanie OSP i imprezy innych klubików i organizacji. Patrioci w gębie, ale za nasze pieniądze – obłuda!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x