Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najpierw wysłał intymne zdjęcie, potem był szantażowany


O tym, jak niebezpieczne mogą być nowe znajomości na portalach społecznościowych, przekonał się młody mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna dał namówić się na przesłanie intymnego zdjęcia i filmu nowopoznanej w internecie atrakcyjnej kobiecie. Krótko potem był szantażowany.


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowych. Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że za jego pośrednictwem nawiązał kontakt w „sieci” z atrakcyjną kobietą. W trakcie prowadzonej korespondencji młody ostrołęczanin dał się namówić na przesłanie jej swojego intymnego zdjęcia i filmu. Krótko po tym kobieta zaczęła go szantażować, żądając od niego pieniędzy w wysokości 17 500 złotych. Mężczyzna wykonał na wskazane przez kobietę konto 5 przelewów na łączną kwotę 2100 złotych, zanim zgłosił się do komendy.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku kontaktów zarówno z naszymi „znajomymi”, jak i osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowopoznanych osób, ale również naszych partnerów, partnerek, które znamy od krótkiego czasu, powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Ponadto: przed kliknięciem przycisku wyślij, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Ta chwila refleksji może uchronić nas przed tego rodzaju oszustwem.

Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też tak naprawdę kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Nie zapominajmy także, że internet nie ,,zapomina” i raz wrzuconego materiału do sieci może nie dać się usunąć.

źródło: KMP Ostrołęka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim.
Anonim.
17 dni temu

Chłopina chciał pokazać, że jest atrakcyjny, a pokazał, że jest bezmyślnym, naiwnym (czytaj: g.łupim) prymitywem.
Mlody mężczyzna a już taka determinacja czy może chęć popisania swoimi „walorami”?
Brawo zdeterminowani panowie i panie, którzy „znajdujecie” swoje szczęście na portalach społecznościowych.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x