Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie z Bydgoszczy poznali historię i zbiory mławskiego kolekcjonera


Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 33 – Szkoły Szpitalnej w Bydgoszczy mogli poznać historię i zobaczyć kolekcję breloczków Szymona Wyrostka z Mławy. Kolekcja została zaprezentowana w ramach całorocznego projektu edukacyjnego „Zabierz ze sobą breloczek mocy”.


Projekt polega na tym, że mali pacjenci bydgoskich szpitali własnoręcznie wykonują przynajmniej dwa breloczki, które posiadają napis – „moc”.

– Jeden z wykonanych breloczków dziecko zabiera ze sobą, a drugi zostawi nam nauczycielom, a my go przekażemy dalej, m.in. osobom, które wspierają naszą szkołę w różnych działaniach np. w organizacji Dnia Dziecka i Mikołajek. Oprócz tego, że dzieci mogą własnoręcznie robić breloczki, to chcieliśmy im przybliżyć również ich historię – mówi Katarzyna Lewandowska, nauczycielka i jedna z koordynatorek projektu edukacyjnego „Zabierz ze sobą breloczek mocy”.

Nauczycielki nadzorujące projekt, w czasie szukania inspiracji w Internecie, natrafiły na Breloczkowy Fanpage Szymona Wyrostka i postanowiły go zaprosić do Bydgoszczy, aby zaprezentował dzieciom swoja kolekcje. Kolekcjoner z Mławy swoją kolekcję, która liczy ponad 1800 breloczków, zaprezentował w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. Dodatkowo opowiedział o swojej pasji oraz podzielił się zgromadzona wiedzą na temat historii breloczka do kluczy. Mławianin otrzymał o uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 33 – Szkoły Szpitalnej w Bydgoszczy, wspaniałe podziękowania i oczywiście kilka breloczków, w tym breloczek mocy.

 – Cieszę się, że mogłem opowiedzieć o swoim hobby i jednocześnie zaprezentować część swojej kolekcji oraz opowiedzieć o ciekawej historii breloczka do kluczy. Dzieci zadawały dużo pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu. Jednak najwspanialsze były ich uśmiechy i zadowolenie. Być może ktoś z nich zacznie kolekcjonować breloczki lub inne ciekawe przedmioty – powiedział mławski kolekcjoner, Szymon Wyrostek.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
21 dni temu

To ten co dostał mieszkanie od burmistrza???

Mecenas
Mecenas
21 dni temu
Reply to  Danuta

Mam nadzieję, że ten Pan wkrótce wszystkie takie osoby, jak „Pani Danuta”, pociągnie do odpowiedzialności za ich kłamstwa i oszczerstwa… Jak widać odwaga zza ekranu komputera jest duża…

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Mecenas

Panie Mecenasie — chyba dwa tygodnie temu ktoś na tym portalu napisal słowa — które są adekwatne aby je przytoczyć do pańskiego komentarza. cyt Nie STRASZ NIE STRASZ BO SIĘ ******.myślę że resztę pan zna !!!
.

Xawery
Xawery
21 dni temu
Reply to  Danuta

No cóż pewnie sobie jakoś zasłużył — przecież to Przew. Nowej Mławskiej Lewicy !!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x