Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

105. rocznica odzyskania Niepodległości w Mławie [FOTO,FILM]


Msza święta, złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego oraz staropolski polonez – tak wyglądały miejskie obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości w Mławie.


 Miejskie uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy, koncelebrowaną przez mławskich dziekanów: ks. kan. Sławomira Krasińskiego i ks. prał. dra Kazimierza Ziółkowskiego. Po niej uczestnicy, poczty sztandarowe za Mławską Orkiestrą Dętą przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku, gdzie miała miejsce część oficjalna obchodów.  Do zebranych okolicznościowe przemówienia wygłosili: burmistrz Sławomir Kowalewski i poseł Anna Cicholska.

Tradycyjnie , wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego złożyli przedstawiciele obecnych na uroczystości parlamentarzystów, władz samorządowych, służb mundurowych, miejskich instytucji i placówek, stowarzyszeń i partii politycznych. W tegorocznych uroczystościach jako goście uczestniczyła młodzież z niemieckiego Viernheim, miasta partnerskiego Mławy, realizująca wspólny projekt edukacyjny z tutejszą Szkołą Podstawową nr 6.

Patriotyczne uroczystości w miejskim parku zwieńczyło odtańczenie pod przewodnictwem tancerzy Fundacji „Krzewienia Kultury – Zawkrzanie” tradycyjnego, staropolskiego poloneza. Na koniec,  Zespół Artystyczny Seniorów Cantare wykonał wiązankę pieśni patriotycznych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
14 dni temu

Swięto Niepodleglosci. Dlaczego dyrektorki szkół podstawowych jakieś takie niezadowolone Czyżby nie znały historii?

sipi44
sipi44
15 dni temu

Piękne przemówienie bunia. Jego mściwość, zatrucie, chęć zemsty i brak szacunku do drugiego człowieka idealnie współgrają z pouczaniem młodzieży, prawdziwy wzór.
„Proszę. Przepraszam. Dziękuję.”

Krzyś
Krzyś
15 dni temu

Nie dajcie się oszukać… burmistrz to PIS .. czas na zmiany

Max
Max
15 dni temu

Ostrzegam Mławian że kolejna kadencja obecnego Burmistrza i jedyna możliwa koalicja z Pisem spuści Mława do ścieków… Mława nie dostanie żadnych środków!!!! Jedno ze zdjęć z Panią poseł Cicholska nad wyraz wymowne!!!

Praw
Praw
15 dni temu
Reply to  Max

Psl z pewnością już miał.chrapke na koalicję z Burmistrzem ale Sławek nie chcę z nimi rozmawiać

Max
Max
15 dni temu
Reply to  Praw

Hahaha

KAC powyborczy
KAC powyborczy
14 dni temu
Reply to  Praw

I bardzo dobrze niech układa się z partią pro polską a nie PZPR. której PSL jest częścią. Polska Zjednoczona Partia Rozbiorowa

mławianka
mławianka
15 dni temu

I znów musimy oglądać to CICOLSKĄ???

Poseł
Poseł
15 dni temu
Reply to  mławianka

PiS stracił rząd, ale nadal mają nasz samorząd

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Poseł

Na wiosnę to możemy zmienić przy Wyborach samorządowych

KAC powyborczy
KAC powyborczy
14 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ja też jestem za zmianami,odsunąć cały PZPR tylko nowe twarze stare na śmietnik historii

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  mławianka

Ona tylko do tego się nadaje,po drugie to nasz BUNIO ją zaprasza ale kwiatki składała samotnie,mam nadzieję że przy nowym Rządzie to się zmieni.

mlawianka
mlawianka
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

Kwiatki składała może i samotnie, ale to bunio kupuje kwiatki, a ona tylko je składa.

maniek
maniek
15 dni temu

Super, uroczystość bardzo udana 🙂

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  maniek

Zależy dla kogo

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x