Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławscy policjanci dołączyli do mazowieckiej Grupy SPEED


Do działającego na terenie całego garnizonu mazowieckiego Zespołu pod nazwą SPEED, zwalczającego agresję oraz szczególnie niebezpieczne zachowania na drodze, od 1 listopada dołączyła grupa policjantów z mławskiej jednostki. Mławska grupa SPEED ma w swoim nadzorze nie tylko drogę ekspresową S7 ale także teren całego powiatu.


Grupy SPEED, powołane na terenie wybranych komend miejskich i powiatowych policji, współpracują ze sobą na terenie całego garnizonu mazowieckiego. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, w szczególności poprzez ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań na drodze. Spotkanie z policjantami grupy SPEED, kończy się zatem najczęściej dotkliwymi sankcjami.

Policjanci patrolują drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Zdarza się, że w jednym momencie, na tej samej drodze, współpracuje ze sobą kilka patroli grup SPEED, w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci grupy SPEED zwracają szczególną uwagę na przekraczanie prędkości, niebezpieczne wyprzedzanie, czyny godzące w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, wyprzedzanie przez kierowców pojazdów ciężarowych, agresję drogową (np. jazda „na zderzak”, wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania), nielegalne wyścigi.

Podczas prowadzonych systematycznie działań prewencyjno – kontrolnych, z grupą SPEED spotkało się w ciągu ostatnich 5 dni, 60 kierujących. Powodem tych kontroli było najczęściej nieprzestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości. Spotkanie z grupą SPEED kończyło się najczęściej wysokim mandatem lub skierowaniem sprawy z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Policja apeluje – Ty także możesz reagować na agresję drogową, wystarczy powiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub wysłać wiadomość korzystając ze skrzyni e-mail: stopagresjidrogowej@ra.policja.gov.pl. Na adres tej skrzynki mailowej można przesyłać informacje oraz filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego na terenie województwa mazowieckiego.

Zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości lub nielegalnych rajdów samochodowych można zgłaszać także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uwaga, skrzynka e-mail oraz aplikacja KMZB nie służą do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. Takie zdarzenia należy zgłaszać pod numerem alarmowym 112.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
21 dni temu

Ulica Padlewskiego w Mławie wieczorne wyścigi samochodów. Wyprzedzanie na pasach, na podwójnej ciągłej. Czy komendant wyjdzie razem z zastępcą i zrobi z tym porządek?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x