Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znikną dwa kominy. Miasto zapłaci prawie 115 tys. złotych


Już niedługo z miejskiego krajobrazu znikną dwa wysokie, nieczynne już kominy. Jeden zlokalizowany jest przy ulicy Broniewskiego, drugi – wewnątrz osiedla przy ulicy 3 Maja. Miasto w drodze przetargu wyłoniło wykonawcę – przedsiębiorcę z Mławki,  który podjął się wykonania obu tych zadań za łączną kwotę 114 636 złotych.


Prace rozbiórkowe mają być wykonane  zgodnie z załączonymi projektami rozbiórki oddzielnymi dla każdej lokalizacji, a rozbiórka komina wewnątrz osiedla przy ulicy 3 Maja nadzorowana będzie przez archeologa (teren ten wpisany jest do rejestru zabytków układ urbanistyczny w mieście Mława). Na rozbiórkę komina na Broniewskiego wyznaczono termin 30 dni od podpisania umowy, w drugim przypadku – 30 dni od dnia  uzyskania pozwolenia na prowadzenie prac archeologicznych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek Z.
Mirek Z.
25 dni temu

Wlodek Brużdziak, ten od pietruszki i kapusty?

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
25 dni temu
Reply to  Mirek Z.

Tak to Ja niżej podpisany i tego się nie wstydzę że przez 11 lat do roku 1994 prowadziłem na Wólce ZIELENIAK ale w 1994 roku mieszkańcy właśnie Wólki wybrali mnie na Radnego Rady Miejskiej, przez te 11 lat — stwarzalem mieszkańcom dostęp zawsze do świeżych owoców, no i tej pietruszki i kapusty !!!

Hycel
Hycel
26 dni temu

A dlaczego to ma finansować miasto czy komin przy ul. Broniewskiego przynależy do budynków komunalnych?
Może miasto zamiast usuwania nieprzeszkadzającego komina wykonałoby chodnik na ul. Broniewskiego.

Anonim.
Anonim.
26 dni temu
Reply to  Hycel

Zalew Ruda też nie był miejski, a burmistrz łaskawie wyłożył kasę na likwidację pomostu, a wykonawca prawdopodobnie oprócz zapłaty przytulił kasę za złom- super opłacalne przedsięwzięcie… dla miasta.

WŁODZIMIERZ BRUZDZIAK
WŁODZIMIERZ BRUZDZIAK
26 dni temu
Reply to  Anonim.

Zalew Ruda–nIe był miejski ale leży w granicach powiatu mławskiego i przez lata zarządzało tym zbiornikiem miasto– i teren od strony plaży należy do gm. LIPOWIEC !!–i aż dziw że dwóch byłych Burmistrzów miasta MŁAWY PISOWSKICH DZIAŁACZY Z KTÓRYCH JEDEN ZARZĄDZA POWIATEM A DRUGI MIASTEM –OD 2019 ROKU KIEDY ZOSTAŁO ROZEBRANE MOLO DECYZJĄ BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO i miało powstać nowe i nie powstało do dziś !!!—przez lata nie było problemów z ZALEWEM –aż po latach coś się przestawiło KOWALEWSKIEMU, kiedy zaczął współpracować i zapraszać Posłankę z CIECHANOWA –KTÓRA ZGODNIE S INFORMACJAMI OBIECAŁA BURMISTRZOWI ŻE ZAŁATWI SRODKI NA REMONT TAMY–A JEDNOCZEŚNIE SPOWODUJE O POWIĘKSZENIE TERENU MISTA MŁAWY TAK ABY ZALEW RUDA LEŻAL W GRANICACH MIASTA MŁAWY — PIERWSZĄ OBIETNICĘ POSŁANKA ZREALIZOWAŁA –DRUGIEJ NIE !!– Powstaje pytanie co dalej z ZALEWEM RUDA ???– BO PO REMONCIE DNO ZBIORNIKA PORASTA GESTE SITOWIE –KIEDY ZALEW RUDA ZACZNIE SŁUŻYĆ MIESZKAŃCOM MIASTA I POWIATU MOŻE WRESZCIE PRZED ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI MŁAWSKI PIS POPRZEZ SWYCH PRZEDSTAWICIELI ZDECYDUJE SIĘ I SPOWODUJE ABY ZALEW RUDA WRÓCIŁ DO STANU SPRZED 4LAT I ZACZNIE SŁUŻYĆ MIESZKAŃCOM–i wróci pomost wrócą rowery wodne i kajaki które nie wiadomo gdzie się ten sprzęt cię podział czy zmienił właścicieli ??? — PRZEPRASZAM !!! –ŻE ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA TAK DŁUGI OPIS TEGO STANU DOTYCZĄCY ZALEWU–ALE ŻAL PATRZEĆ NA TO CO SIĘ DZIEJE Z TYM ZBIORNIKIEM KTÓRY BYŁ WYNIKIEM ZOBOWIĄZANIA PODCZAS BANKU MIAST !!!– w innych miastach powstają takie zbiornmiki /DZIAŁDOWO/ POWSTAJĄ BASENY NA OTWARTYM TERENIE -PRZASNYSZ — A W MŁAWIE BASENY OTWARTE ZOSTAŁY ZASYPANE — TRZEBA WSPOMNIEĆ TAKŻE O CIECHANOWIE — A W MŁAWIE ???—może wreszcie doczekamy się odpowiedzi co do stanu zbiornika ZALEW RUDA !!!—??????

Filipek
Filipek
26 dni temu

Włodek nie pisz wielkimi literami, to w niczym nie pomaga a wręcz przeciwnie przeszkadza. Zniechęca do zapoznania z wpisem bo sprawa wrażenie chaosu i źle się to czyta, jest męczące dla oczu, poza tym jest źle przyjmowane przez społeczność internetową, traktowane jak wrzask, krzyk, pieniactwo, i ogólnie źle świadczy o piszącym. Dlatego pisanie wielkimi litrami powinno być stosowane absolutnie wyjątkowo i z ważnych powodów, w innym wypadku świadczy o braku szacunku dla pozostałych uczestników dyskusji, szczególnie ze strony osób takich jak ty, którzy tego nagminnie nadużywają.

WŁODZIMIERZ BRUZDZIAK
WŁODZIMIERZ BRUZDZIAK
25 dni temu
Reply to  Filipek

PRZEPRASZAM !!!– przyjmuję te uwagi i będę starał sie ich przestrzegać !! będę postępował zgodne z cennymi radami i wskazówkami !!!!. Jeszcze raz PRZEPRASZAM I DZIĘKUJĘ !!

Janina
Janina
24 dni temu

No proszę, Pan Włodzimierz jak zwykle klasa, kindersztuba i pełna kultura.

Anonim.
Anonim.
25 dni temu

Ważne jest właśnie to, że po reorganizacji pomost na zalewie nie był już własnością miasta i nie miasto winno płacić za jego rozbiórkę.
Ciekawe kto przytulił pieniądze za złom z pomostu.

Incognito
Incognito
25 dni temu
Reply to  Anonim.

Dobry rok temu widywałem ogłoszenia ogłoszenia portalach ogłoszeniowych dotyczące sprzedaży przęseł pomostowych. Były identyczne, jak te z zalewu. Nie zdziwiłbym się, jak to były właśnie te. Dobry interes, ktoś sfinansował rozbiórkę i firma zarobi podwójnie na sprzedaży pomostu w częściach…

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Incognito

Czy tylko firma zarobi?

Ej Batory
Ej Batory
25 dni temu
Reply to  Hycel

Kolejność działań nalezy uznać za prawidłową. Pierwszeństwo ma rozbiórka komina aby nie daj Boże chodnikowemu spacerowiczowi nie spadła kominowa klinkierówka na głowę.

Hycel
Hycel
25 dni temu
Reply to  Ej Batory

Pytanie jest dlaczegi na koszt miasta a nie czy zagraża bezpieczeństwu.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x