Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

34-latek dał się namówić na intymny wideo czat. Szybko pożałował


Nowe znajomości zawarte na portalach społecznościowych mogą być niebezpieczne. Zanim wyślesz komuś intymne zdjęcia lub zgodzisz się na wideo czat, zastanów się, czy na pewno chcesz to zrobić. 34-latek z pow. płońskiego dał się namówić nowo poznanej kobiecie na rozebranie się przed kamerą. Chwilę później był szantażowany, a nagranie trafiło do jego znajomych. Problem sextingu coraz częściej dotyka również młodzieży.


Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosił się 34-latek, który dał się namówić nowo poznanej w Internecie kobiecie na intymny wideo czat. Pokrzywdzony nie wiedział jednak, że jego „znajoma” wszystko nagrywa. Po zakończonym połączeniu kobieta zaczęła wysyłać mu wiadomości z żądaniem pieniędzy w zamian za nieopublikowanie nagrania. Gdy mężczyzna się na to nie zgodził, szantażystka rozesłała film z utrwalonym jego nagim wizerunkiem do kilku jego znajomych.

W ostatnim czasie płońscy policjanci przyjęli również zawiadomienie dotyczące podobnej sytuacji, w której osobą pokrzywdzoną był nastolatek. Jego wizerunek rozpowszechniła dziewczyna będąca w podobnym wieku. Dalsze powstępowania w tych sprawach prowadzą policjanci z płońskiego Wydziału Kryminalnego. 

Uwaga! Policja ostrzega! Przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz popularniejsze. Rozmowy on-line coraz częściej zastępują brak fizycznego kontaktu z innymi. Sexting nie jest nowym zjawiskiem, ale niesie ze sobą coraz więcej zagrożeń i dotyka również osób młodych – niepełnoletnich. Rodzicu, chroń swoje dziecko! Rozmawiaj z nim o zagrożeniach w internecie!

Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z obcymi osobami zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, warto zastanowić się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim.

Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Internet nie zapomina!

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TAKI KTOŚ
TAKI KTOŚ
1 miesiąc temu

Dlaczego uważasz, że jest to oznaka narcyzmu?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  TAKI KTOŚ

Kto normalny wysyła swoje nagie zdjęcia osobom nieznajomym? – chyba tylko osoba, która uważa się za wyjątkowo powabną lub atrakcyjną.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Dobrze im tak… chciał się popisać swoją męskością, to się popisał.
Zdesperowani, durni faceci, a podobno faceci (jak tu ktoś pisał) są mądrzy, a kobiety g.łupie. No to voilà: mamy przykład i to już kolejny g.łupich, narcystycznych facetów.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x