Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziesięcioro uczniów szkół podstawowych pojedzie na letnie igrzyska olimpijskie do Paryża w 2024 roku


Dziesięcioro uczniów szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Mława, pojedzie latem 2024 roku na letnie igrzyska olimpijskie do Paryża. Taką szansę międzynarodowej integracji daje im współpraca Mławy z jej miastami partnerskimi w Europie.


Miasto Mława przystąpiło do międzynarodowego projektu spotkania młodzieży podczas XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Inicjatorem projektu jest miasto partnerskie Mławy – niemieckie Viernheim. W ramach przedsięwzięcia w stolicy Francji spotkają się młodzi przedstawiciele miast partnerskich Viernheim. Do udziału w projekcie zaprosiło ono: Mławę, Franconville (Francja), Haldensleben (Niemcy), Potters Bar (Wielka Brytania) i Rovigo (Włochy).

Grupa z Mławy uczestnicząca w wyjeździe na igrzyska, będzie się składała z 10 przedstawicieli młodzieży – chłopców i dziewcząt klas VII i VIII szkół podstawowych, interesujących się sportem i porozumiewających się w języku angielskim – oraz dwojga opiekunów.

Skład delegacji młodzieżowej został ustalony w ramach dwuetapowego konkursu. Pierwszy etap miał charakter międzyszkolny, natomiast drugi – który odbył się we wtorek 31 października w Miejskim Domu Kultury w Mławie – polegał na przesłuchaniach uczestników, którzy w poprzednim okazali się najlepsi.

Przedstawiciele poszczególnych szkół prezentowali się przed czteroosobowym jury w składzie: Szymon Zejer – Zastępca Burmistrza Miasta Mława, Krzysztof Butryn – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie, Magdalena Grzywacz – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława oraz Krzysztof Napierski – podinspektor w tymże wydziale. Młodzież musiała się wykazać dobrą znajomością języka angielskiego i komunikatywnością, a także jak najlepiej uzasadnić chęć wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Ostatecznie największe liczby punktów uzyskali i do udziału w projekcie zostali zaproszeni:

Martyna Dworznicka – SP nr 3;

Łucja Ratyńska – SP nr 3;

Oliwia Agaszewska – SP nr 6;

Julian Humięcki – SP nr 7;

Kacper Koziatek – SP nr 7;

Kaja Sadłos – SP nr 3;

Ksawery Beniuk – SP nr 4;

Maja Żochowska – SP nr 6;

Aleksandra Feliś – SP nr 4;

Oskar Wodziński – SP nr 7.

Ponadto wpisano na listę rezerwową:

Szymona Krystkiewicza – SP nr 6;

Gabriela Welenca – SP nr 1.

Wyjazd na spotkanie młodzieży europejskich miast partnerskich Viernheim zaplanowano na okres od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 r. Uczestnicy będą zakwaterowani we francuskim Franconville, położonym w niedalekiej odległości od Paryża, a co za tym idzie stanowiącym doskonałą bazę wypadową na igrzyska olimpijskie. Na tych ostatnich młodzież będzie miała okazję obserwować zmagania najlepszych na świecie sportowców różnych dyscyplin sportowych: tenisa, siatkówki plażowej, siatkówki, rugby, waterpolo, hokeja, piłki nożnej i badmintona.

Dla biorącej w nim udział młodzieży będzie szansą nie tylko poznania rówieśników z różnych europejskich krajów oraz bycia świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, ale także wszechstronnego rozwoju oraz kontynuowania i intensyfikowania współpracy międzynarodowej zapoczątkowanej wcześniej przez dorosłych przedstawicieli Miasta Mława.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x