Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Święto Niepodległości Mława uczci polonezem


Program tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości oprócz części oficjalnej przewiduje wspólny taniec poloneza.  Pod kierunkiem zespołu Zawkrzanie, zatańczymy go wspólnie w parku miejskim, na placu przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, tuż po głównych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.


Miejskie uroczystości rozpoczną się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy o godzinie 10:00. Następnie władze Mławy, poczty sztandarowe, goście naszego miasta i mieszkańcy przemaszerują do zabytkowego parku miejskiego. Tam pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zaplanowana jest część oficjalna obchodów oraz składanie kwiatów pod pomnikiem. Udział w mławskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapowiedziała młodzież z partnerskiego, niemieckiego miasta Viernheim, która w tym czasie będzie przebywać z wizytą u rówieśników – uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Szkoły, organizacje i instytucje są proszone o  wystawienie pocztów sztandarowych. Ratusz apeluje do mieszkańców, oraz reprezentantów instytucji zlokalizowanych w Mławie o wywieszanie biało-czerwonych flag Polski, a także niebiesko-biało-niebieskich flag Mławy.

źródło: UMM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
27 dni temu

Ogińskiego nie tańcz

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x