Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowieccy Terytorialsi ramię w ramię ze Strażą Pożarną


Prowadzenie akcji ratowniczej i techniki ewakuacji rannego, działania w sytuacjach kryzysowych oraz korzystanie ze środków przeciwpożarowych – żołnierze Kompanii Dowodzenia 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas obowiązkowego szkolenia rotacyjnego współpracowali razem z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rydzewie.


W ubiegły weekend Terytorialsi Kompanii Dowodzenia Mazowieckiej Piątki szkolili się razem z ochotnikami Straży Pożarnej. Zajęcia zostały przeprowadzone na terenie OSP w Rydzewie. Tym razem żołnierze naszej Brygady mieli okazję poznać specjalistyczny sprzęt z jakiego korzystają strażacy podczas prowadzenia akcji ratowniczej, jak również zapoznać się z technikami dotarcia do osób poszkodowanych oraz ewakuacji rannego podczas wypadku samochodowego. Skoordynowane działania mogą zapewnić szybką pomoc i bezpieczeństwo społeczności w takich sytuacjach jak pożary, dlatego kulminacyjnym punktem wspólnego szkolenia było gaszenie płonącego oleju silnikowego różnymi środkami przeciwpożarowymi. Olej należy do substancji łatwopalnych, które gasi się tylko i wyłącznie przy pomocy specjalistycznego sprzętu, tj. pianka lub proszek gaśniczy. Te substancje tłumią płomienie i zapobiegają rozprzestrzenieniu się ognia. Naturalnym odruchem jest, że pożar gasi się wodą – niestety takie działanie w przypadku oleju może skończyć się katastrofą.

Współdziałanie z podmiotami Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego funkcjonującymi na naszym  terenie jest niezmiernie ważne. Wspólnym celem zarówno Terytorialsów, jak i Straży Pożarnej jest bezpieczeństwo mieszkańców, obrona, ochrona i wspieranie lokalnych społeczności, prowadzenie działań w czasie klęsk żywiołowych oraz likwidacja ich skutków, zgrywanie procedur i współpraca szkoleniowa oraz udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
28 dni temu

To teraz niech jeszcze staną za stołem operacyjnym. Aby tylko operacji nie robili termometrem.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x