Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niech pamięć o tych, co odeszli trwa nadal


Uroczystość Wszystkich Świętych jak co roku sprawia, że w pamięci wracają do nas osoby, których już tu, w tym życiu nie spotkamy. Od ubiegłorocznych Zaduszek pożegnaliśmy m.in.:


– w czerwcu 2023 roku zmarł ks. kan. prof. dr hab. Michał Marian Grzybowski, wybitny historyk, wykładowca w kilku uczelniach, w tym w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, autor kilkuset publikacji, w tym dotyczących historii Mazowsza i Mławy, znawca historii Kościoła Płockiego, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, odznaczony m.in.  Medalem Zasłużony dla Miasta Mława.

– w sierpniu odeszli:

Henryk Dzięgielewski, radny Rady Miasta Mława w latach 1994-2010 i 48 letni ks. Marek Czarzasty –  duszpasterz w parafiach: Dobrzyń n. Wisłą (1999-2001), Płock pw. MB Fatimskiej (2001-2004), Rypin pw. św. Stanisława Kostki (2004-2009), Bielsk (2009-2015); Ciechanów pw. św. Józefa (2015-2017), Pułtusk pw. św. Jana Pawła II (2017), Mława pw. Świętej Rodziny (2017-2021), Żuromin (2021-2023).

– we wrześniu zmarł Zenon Mieszkowski – znany w Mławie i na świecie pasjonat warcabów. Zenon Mieszkowski wielokrotnie i z sukcesami uczestniczył w zawodach osób niepełnosprawnych w warcabach 100 –polowych, również tych o randze mistrzostw Europy i świata. Mławski warcabista zdobywał m.in. tytuły wicemistrza świata i mistrza Europy w kategorii Spech – Olympik.

Niech pamięć o tych, co odeszli trwa nadal.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x