Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa opcja w aplikacji mObywatel. Skorzystają z niej emeryci i renciści


Osoby pobierające emerytury i renty mogą posługiwać się mLegitymacją. Wystarczy dodać ją w aplikacji mObywatel. 


To bardzo wygodny sposób, by każdy emeryt i rencista miał dokument zawsze przy sobie na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie.

– ZUS wystawia mLegitymacje automatycznie wszystkim klientom, którzy nabywają prawo do emerytury lub renty. Nie trzeba składać wniosku czy też umawiać się na wizyty w celu wydania dokumentu. Elektroniczny dokument działa jak tradycyjny. Emeryt lub rencista poprzez okazanie mLegitymacji na ekranie smartfona potwierdza, że jest uprawniony do ulg, które mu przysługują – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Elektroniczną wersję legitymacji można zainstalować np. na telefonie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel.

– Aplikację możemy pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Po zalogowaniu wystarczy wybrać opcję „dodaj dokument” i na wyświetlonej liście wskazać legitymację emeryta-rencisty. Od tej pory na pulpicie aplikacji będzie widoczna ikona mLegitymacji. Jeśli wcześniej nie dodaliśmy w aplikacji mObywatel dowodu osobistego, to najpierw musimy potwierdzić swoją tożsamość, czyli dołączyć dowód osobisty, a następnie dodać legitymację emeryta-rencisty – dodaje rzecznik.

Dzięki mLegitymacji w telefonie emeryt lub rencista może szybko i bezpiecznie potwierdzić, że ma prawo do świadczeń zdrowotnych, a także może korzystać z ulg, np. ze zniżek na bilety komunikacyjne.

Elektroniczny dokument pobrać mogą nie tylko nowi świadczeniobiorcy, lecz również osoby, które 1 stycznia 2023 roku miały ważną legitymację plastikową.

Jeśli emeryt lub rencista, któremu wydana została tylko elektroniczna wersja legitymacji chce posługiwać się tradycyjną plastikową kartą, może złożyć do ZUS wniosek o jej wydanie (na formularzu o symbolu ERL). Klienci mogą korzystać z obu wersji legitymacji zarówno plastikowej, jak i elektronicznej.

Każda dotychczasowa legitymacja w formie plastikowej karty jest aktualna zgodnie z terminem ważności. Jak podaje ZUS, w pierwszym półroczu tego roku mLegitymację pobrało prawie 431,5 tysiąca osób.

źródło: mp/ZUS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
29 dni temu

Głupie POlaczki wam nic nie pasuje…

Anonimowo
Anonimowo
28 dni temu
Reply to  Mławiak

Powiedział (a w tym wypadku napisał) co wiedział, a że nic nie wiedział, to nic nie napisał, g.łupi PISlamista.

Last edited 28 dni temu by Anonimowo
Anonim.
Anonim.
30 dni temu

Jeszcze trochę pisich rządów i pizze będzie można zamówić z Mca poprzez aplikację mObywatel

Hycel
Hycel
30 dni temu

Aplikacja dla bumerów? Tylko PiS mógł coś takiego wymyśledž.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x