Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

11 zastępów straży pożarnej w Szreńsku. Co się działo?


W czwartek, 26 października 2023 r. na terenie zakładu produkcyjnego „Technokontakt” Sp. z o.o. w Szreńsku odbyły się ćwiczenia zastępów KP PSP w Mławie oraz wybranych jednostek ochotniczych straży pożarnych.


Zanim strażacy sprawdzili swoje umiejętności na terenie zakładu, funkcjonariusze i druhowie zebrali się w świetlicy OSP Szreńsk, gdzie rozpoczęło się szkolenie teoretyczne obejmujące tematy: zagrożenia oraz taktyka gaszenia pożarów wewnętrznych, zasady BHP podczas ćwiczeń i działań ratowniczo-gaśniczych, zasady łączności radiowej wg nowej instrukcji z 2019 r. oraz omówili założenia do ćwiczeń. 

Następnie uczestnicy szkolenia w pełnym umundurowaniu i zabezpieczeniu osobistym zajęli miejsca w samochodach strażackich oczekując na dysponowanie do działań ratowniczo-gaśniczych. Scenariusz zakładał pożar i towarzyszące jemu silne zadymienie w hali produkcyjnej. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej kierownictwo zakładu przeprowadziło ewakuację personelu z obiektu objętego pożarem, jednocześnie stwierdzając brak 4 pracowników.  

W ramach ćwiczeń ratownicy doskonalili umiejętności praktyczne i wyrabiali prawidłowe nawyki podczas działań ratowniczo-gaśniczych ze szczególnym uwzględnieniem pożarów wewnętrznych w obiektach produkcyjnych. Ponadto zrealizowano cele dodatkowe, a wśród nich m. in. rozpoznanie operacyjne obiektu wraz z terenem przyległym, doskonalenie dowodzenia na szczeblu interwencyjnym, jak również sprawdzenie działania systemu łączności dowodzenia i współdziałania.

Na koniec, uczestnicy ćwiczeń zostali zapoznani z obiektem, a rozwinięcie bojowe i wszelkie czynności podejmowane przez strażaków podczas manewrów zostały omówione, co pozwoliło wybrać najkorzystniejsze formy działań ratowniczo-gaśniczych, w przypadku zdarzeń w tego typu obiektach.

W manewrach udział wzięły 3 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie oraz jednostki OSP ze Szreńska, Rochni, Podkrajewa, Kowalewa, Dąbrowy, Radzanowa, Gradzanowa Włościańskiego i Unierzyża.

źródło i fot. KP PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x