Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ostatni moment na zgłoszenie się do Rady Seniorów Województwa Mazowieckiego


Rada Seniorów Województwa Mazowieckiego to organ, który ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. W jej skład wchodzą przedstawiciele seniorów i podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych i uniwersytetów trzeciego wieku.


Rada umożliwia osobom starszym wyrażanie swoich opinii, wniosków i sugestii. Jej celem jest zapewnienie wsparcia społecznego i walka z dyskryminacją ze względu na wiek. Praca w radzie ma charakter społeczny. Członkom rady nie przysługuje wynagrodzenie czy dieta, z wyjątkiem zwrotu kosztów związanych z udziałem w posiedzeniach rady lub w zorganizowanych wydarzeniach, podczas których reprezentuje radę.

Radni zajmują się rozwiązywaniem problemów, które dotyczą bezpośrednio osób starszych, np. opieki zdrowotnej, dostępności transportu, mieszkalnictwa, ochrony praw seniorów czy dostępu do edukacji i kultury.

Kto może się zgłaszać

Kandydat musi być mieszkańcem województwa mazowieckiego, mieć doświadczenie w działalności na rzecz środowisk osób starszych, pracować społecznie na rzecz seniorów czy być członkiem organizacji działających na rzecz środowisk senioralnych. Podmiot działający na rzecz osób starszych może zgłosić tylko jednego kandydata. W przypadku kandydata zgłaszającego się samodzielnie, musi on dołączyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 10 osób, które ukończyły 60 lat.

Wnioski  można składać do 2 listopada br. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej mazovia.pl. Dodatkowych informacji udzielają też pracownicy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie pod nr tel.: (22) 59 79 932, (22) 59 79 946, (22) 59 79 944.

Potrzebne formularze można pobrać ze strony: Nabór do mazowieckiej rady seniorów – Witryna Mazovia.pl.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x