Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy jesteś za ograniczeniem nocnej sprzedaży alkoholu w Mławie?


Konsultacje społeczne, dotyczące ograniczenia nocnej sprzedaży napojów alkoholowych  na terenie miasta Mława w godz. 22.00 do 6.00. to skutek wniosku, jaki do rady miasta skierowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konsultacje trwać będą od 1 do 30 listopada 2023 r. Swój głos będzie można oddać w formie elektronicznej, bądź tradycyjnej – papierowej w urzędzie miasta.


Jak podaje ratusz, celem konsultacji jest poznanie opinii i propozycji mieszkańców, czy są za wprowadzeniem ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży usytuowanych na terenie miasta Mława w godz. 22.00 do 6.00.

Tryb i zasady niniejszych konsultacji społecznych  określone są w Zarządzeniu Nr 224/2023 Burmistrza Miasta Mława z dnia 23 października 2023 r. w sprawie konsultacji społecznych dotyczących ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży usytuowanych na terenie miasta Mława w godz. 22.00 do 6.00.

Formy prowadzenia konsultacji:

  • w formie elektronicznej przez wypełnienie elektronicznego formularza ankiety, której wzór udostępniony będzie na stronie www.bip.mlawa.pl/artykuly/aktualnie-ogloszone-konsultacje i przesłanie go za pomocą poczty elektronicznej na adres: info@mlawa.pl.
  • w wersji papierowej przez pobranie, wypełnienie i złożenie formularza ankiety bezpośrednio w Kancelarii Urzędu Miasta Mława, ul. Stary Rynek 19.

Raport o wynikach konsultacji zostanie podany do publicznej wiadomości w ciągu 60 dni kalendarzowych od dnia zakończenia procesu zbierania propozycji i opinii poprzez zamieszczenie go na podstronie strony internetowej poświęconej konsultacjom społecznym www.bip.mlawa.pl/artykuly/raporty-z-przebiegu-konsultacji oraz zostanie udostępniony w siedzibie Urzędu Miasta Mława.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
35 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon_z_Bacutilu
Zenon_z_Bacutilu
1 miesiąc temu

Ciekawe, jaki jeszcze element wolności poświęcicie, by czuć się, teoretycznie, bezpiecznie?

Bkl
Bkl
1 miesiąc temu

Jestem za. W Mławie za dużo jest punktów sprzedaży alkoholu.Tych nocnych również

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Jestem za, zawsze to nowy dochod dla nielegalnej sprzedaży.

Popieram
Popieram
1 miesiąc temu

Jak najbardziej popieram, jak ktoś nie będzie miał pod nosem otwartego monopolowego to po prostu więcej się nie napije i wróci do domu. Jak ktoś ma ochotę iść na melinę to powodzenia i dużo zdrowia zycze- przyda się po takim specyfiku stamtąd… To jest zakaz skierowany głównie do szwendaczy którzy po alko łażą beż celu po mieście i szukają guza, nikt taki nie będzie szukał po nocy meliny tylko pójdzie spać. Od dawna powinien być taki zakaz wprowadzony. Alkohol to nie jest artykuł pierwszej potrzeby.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu

Dobry pomysł. Jeśli chciwi sklepikarze nie są w stanie sprawdzać trzeźwości, miasto musi wziąć mławskich pijaczków za mordę i zapewnić spokój mieszkańcom. Nie dla alkusowej patologii.

qwe
qwe
1 miesiąc temu

Taki zakaz powinien być już dawno.

Mława
Mława
1 miesiąc temu
Reply to  qwe

Bardzo dobrze , nie powinni już od 24.00 sprzedawać alkoholu. O tej godzinie powinien już być zakaz, a pijanym to już w ogóle nie powinni sprzedawać

Rozsądny
Rozsądny
1 miesiąc temu
Reply to  Mława

Czy będzie wolno, czy nie, to o tym już zdecyduje Tusk, a właściwie Niemcy poprzez Donka.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Rozsądny

Powinieneś mieć nick minimum: „małorozsądny”. Na podstawie tego co napisałeś to idealnie pasuje zaś: g.łupi”.
Tusk jest o wiele lepszym Polakiem i o wiele większym patriotą niż kaczy kuper, wciąż uczący się duduś czy pinokio. O innych oszustach z tej pisowskiej sekty nawet nie wspomnę.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Rozsądny

Dobrze że nie będą decydować tacy durnie jak ty !! A TUSK DA SOBIE RADĘ BEZ POMOCY NIEMCÓW!!! nie oglądaj dalej TVP info bo zglupiejesz !!!

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu

Już zgłupial… gorzej już być z nim nie może

Ja123
Ja123
1 miesiąc temu
  1. Link nie działa, czy pracująca tam rzesza pracowników utrzymywanych również za moje podatki sprawdziła? Wiecznie rozrastający się urząd, ale chaos jeszcze gorszy. Oto podany link: w formie elektronicznej przez wypełnienie elektronicznego formularza ankiety, której wzór udostępniony jest na stronie http://www.bip.mlawa.pl/artykuly/aktualnie-ogloszone-konsultacje i przesłanie go za pomocą poczty elektronicznej na adres: info@mlawa.pl.
....
....
1 miesiąc temu
Reply to  Ja123

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.Konsultacje trwać będą od 1 do 30 listopada.Czy mamy już 1 listopada?

Wgv
Wgv
1 miesiąc temu
Reply to  Ja123

Konsultacje są od 1 listopada. Zadziała

Fikcja konsultacji
Fikcja konsultacji
1 miesiąc temu

Podany w artykule link do elektronicznego formularza ankiety nie otwiera się. Wobec tego konsultacje będą nieważne ponieważ z ograniczeniem możliwości wypowiedzenia się.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu

Tak, jest ograniczenie czasowe od 1 listopada, przygłupie.

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelniczka

Wysoka kultura – nie sądzisz, że Ci to nie przystoi (przyg.łupie)? 😀

Wgv
Wgv
1 miesiąc temu

Od 1 do 30 listopada czytaj że zrozumieniem

Pik Pok
Pik Pok
1 miesiąc temu

To jest chore i krótkowzroczne. Po pierwsze na sesji kobieta która przedstawiała pomysl niepotrafila podeprzeć się żadnymi danymi tylko coś gdzieś słyszała. Po drugie wzrośnie ilość nielegalnych punktów sprzedaży albo będzie sprzedaż gdzie nabicie na kasę będzie dopiero po 6 rano. Po trzecie wzorem Olsztyna ludzie jeżdżą na obrzeża miasta by tam na stacji paliw kupić alkohol. Czy to wymysł kogoś kto chce zarobić na alkoholu?

Teraz aby czekać na zakaz palenia w piecu, kominku, ognisk itp itd…

Koneser
Koneser
1 miesiąc temu
Reply to  Pik Pok

Nie masz racji. Wszyscy wiemy kto chodzi w środku nocy po alkohol i w jakim stanie. Pomimo zakazu sprzedaży pijanym i tsk dprzedają. Poza tym życzę ci zamieszkania przy takim sklepie 24h. Zobaczymy czy będziesz spał całą noc. Szczególnie latem przy otwartych oknach wrzaski i hałas jest nie do zniesienia. Jeśli ktoś imprezuje raz na jakiś czas i źle oszacował zapotrzebowanie to niech wsiądzie do taksówki i pojedzie na obrzeża miasta do stacji benzynowej.
Apteki otwartej w nocy nie znajdziesz a czynnych sklepów z wódką pełno. Powinna być zachowana proporcja ile nocnych aptek tyle sklepów z alkoholem.

Pik Pok
Pik Pok
1 miesiąc temu
Reply to  Koneser

Problemem nie są sklepy monopolowe a to że jak to w jakim stanie są kupujący. Jeśli tu będą kontrolę i brak sprzedaży osobom bedacym pod wplywem temat się skończy. Gdzie jest straz miejska która jest tak „niezbędna” w naszym mieście?

Valdano
Valdano
1 miesiąc temu
Reply to  Pik Pok

Kontroli nie ma i nie będzie a straż miejska nie jest do tego.Sprzedawca stan trzeźwości ocenia „na oko”, nie ma prawa badać alkomatem.
Lepiej walczyć ze skutkami niż później z przyczynami.

Pik Pok
Pik Pok
1 miesiąc temu
Reply to  Valdano

Straż miejska powinna reagować na zgłoszenia o piciu alkoholu w miejscu publicznym, reagowaniu na zgłoszenia mieszkańców, a także sami powinni patrolować miasto w poszukiwaniu i odstraszaniu patologii. Kontrole w sklepach to całkiem inna instytucja.

Valdano
Valdano
1 miesiąc temu
Reply to  Pik Pok

Z tego co wiem Straż Miejska w nocy nie pracuje. Tym powinna zajmować się policja. Ale wiadomo jak teraz działa, nsjlepiej abyś dostarczył im delikwenta to może nim się zajmą.

rty
rty
1 miesiąc temu
Reply to  Pik Pok

Tak to powiedz mi jak ludzie niepełnoletni kupują alkohol. Skoro osoba niepełnoletnia znajdzie sposob na kupienie alkoholu . To pijany tym bardziej. Pozatym jak sobie wyobrażasz że ktoś odmówi sprzedaży alkoholu osobie pijanej. W takim przypadku osoba ta naraziła by się na agresje ze strony pijanego.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Pik Pok

Jak to gdzie jest SM – SM jest albo na Padlewskiego, albo wozi 4 litery autem.
Zauważ, że tych pat…chów jest coraz więcej, a widać ich coraz mniej. Straż Miejska to tają poczekalnią dla swoich, któr,y są bezrobotni, a od cięższej pracy stronią.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Koneser

Mieszkam przy takim sklepie

mlawiakkk
mlawiakkk
1 miesiąc temu

Zdecydowanie TAK. Kto planuje wieczór na poziomie to w barku czeka już co trzeba…. nocna sprzedaż istnieje tylko dla szarańczy i patologi….

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  mlawiakkk

Wszystko jest dla ludzi tylko z rozsądkiem, a ogrniaczenia to kojarzą mi się ze wschodem….

Valdano
Valdano
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Tylko że większość nie ma rozsądku i pije do upadłego.

AWF
AWF
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

I tu się mylisz każda ilośc alkoholu to spustoszenie w organizmie

free_dom
free_dom
1 miesiąc temu
Reply to  AWF

Stare polskie przysłowie mówi: pół litra na dwóch to w sam raz pod warunkiem że jeden nie pije.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  AWF

Tak? Naprawdę?
To dlaczego niektóre leki są na alkoholu?
Jak głosi stare powiedzenie:
Wszystko jest dla ludzi, tyle tylko że rozsądnych.

AWF
AWF
1 miesiąc temu
Reply to  mlawiakkk

Wieczór na poziomie to wieczór bez alkoholu, każda ilość alkoholu jest szkodliwa,

Jazz
Jazz
1 miesiąc temu
Reply to  AWF

Piszesz jak anonimowy alkoholik 😉

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x