Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Opiekunowie Stada Żubrów w Nadleśnictwie Dwukoły. Kto zebrał najwięcej żołędzi i kasztanów?


W konkursie „Razem dla żubra” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Dwukoły wzięło udział 27 placówek oświatowych, a łączna ilość dostarczonych żołędzi i kasztanów wyniosła 18 261,40 kg. Leśnych smakołyków zebrano tak wiele, że wystarczy ich nie tylko dla naszych żubrów, ale można się nimi podzielić.


Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ilości dostarczonych żołędzi i kasztanów, których waga określana była komisyjnie w momencie dostarczania nasion przez uczestników do Szkółki Leśnej w Krajewie.

Podmioty które dostarczyły największe ilości żołędzi i kasztanów:

I miejsce 3 400,00 kg – SP nr 6 z oddz. integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego (adres: 06-500 Mława, ul. Żołnierzy 80 P.P.5);

II miejsce 2 821,00 kg – SP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej (adres: 06-513 Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia K. 56C);

III miejsce 1 700,00 kg – ZPO nr 1 w Mławie (adres: 06-500 Mława, ul. Warszawska 52).

Wyróżnienie przyznano placówkom, które dostarczyły żołędzie i kasztany w ilości przekraczającej 1 000 kg:

I wyróżnienie 1 179,00 kg – SP nr 2 w Mławie

II wyróżnienie 1 131,40 kg – SP im. W. Pileckiego w Wyszynach Kościelnych.

„Zgodnie z § 4 regulaminu konkursu „Razem dla żubra” każda z placówek biorących udział w konkursie otrzymuje tytuł: „Opiekuna Stada Żubrów w Nadleśnictwie Dwukoły”. W związku z dostarczeniem przez uczestników konkursu ogromnej ilości żołędzi i kasztanów, która przewyższa potrzeby oraz możliwości magazynowe Pokazowej Zagrody Żubrów w Krajewie podjęto decyzję o bezpłatnym przekazaniu nadmiaru nasion celem dokarmiania zwierzyny leśnej również w innych miejscach w kraju.

Wyłoniono następujące ośrodki:

  1. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Leśnych na terenie Leśnictwa Miszewo Nadleśnictwo Płock.
  2. Ośrodek Hodowli Zwierzyny Koniuszyn w Nadleśnictwie Nidzica.

Dziękujemy wszystkim placówkom a w szczególności dzieciom i młodzieży za udział w konkursie oraz ogromne zaangażowanie w zbiór żołędzi i kasztanów. Informacja dot. wręczenia nagród oraz nadania tytułu (data oraz miejsce) przekazana zostanie indywidualnie w późniejszym terminie” – poinformowało nadleśnictwo.

źródło i fot. Nadleśnictwo Dwukoły

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 miesiąc temu

No więc zajrzałem na stronę Ośrodka Hodowli Zwierzyny Koniuszyn w Nadleśnictwie Nidzica, gdzie zostaną przekazane nasiona zebrane przez dzieci, i co zobaczyłem – pod pięknym, wręcz romantycznym opisem zadań, celów nasyconym wzniosłymi frazesami o hodowli zwierząt, tylko nieznacznie, jakby od niechcenia ale i z musu, więc wielokrotnie, zmąconym eufemistycznym terminem „łowiectwo”, widnieje do pobrania cennik polowań dla myśliwych i odrębnie dla myśliwych zagranicznych, jednym słowem ile trzeba zapłacić w tym ośrodku hodowli za zabijanie zwierzątek dla przyjemności. Mam w związku z tym pytanie, czy dzieci wiedzą, że zebrane prze nie w trudzie nasionka dla mławskich żubrów pojadą na utrzymanie morderczego biznesu oferującego komercyjne, wg. cennika, zabijanie zwierzątek, przez myśliwych? Trud, zaangażowanie i ufność dzieciaczków na co chcecie zamienić? Na promocyjną cenę na zabijanie?

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Samo życie. Człowiek od zarania dziejów żył z zabijania zwierzątek – najpierw z koniecznością, a teraz dla przyjemności. Nawet księża polują i Sue tym jeszcze szczycą, a dzieciaczki jak zwykle są wykorzystywane przez dorosłych: a to do zbierania śmieci porzucanych na ogół przez dorosłych, a to zbierania żołędzi czy też sadzenia drzewek, które Lasy Polskie pod przewodnictwem obecnego rządu wycinają na potęgę, nie myśląc o tym, że taka sadzonka przez 10 lat nie stanie się dorosłym drzewem, myśląc jedynie o zyskach.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x