Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Klasa III TBR w Izbie Pamięci Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mławy


W dniu 23 października 2023 r. uczniowie Technikum nr 4 w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie z wychowawcą Panią Joanną Zimolzak uczestniczyli  w lekcji historycznej w siedzibie  GRH  LC MŁAWA.  Motto przewodnie spotkania – „ocalić od zapomnienia”.


Podczas zajęć członkinie Stowarzyszenia – Jolanta Wysocka i Dorota Tadrzyńska –  prezentowały uczniom  przedmioty użytkowe, które były wykorzystane podczas rekonstrukcji historycznej. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała również ciekawostek z działalności rekonstruktorów, podziwiając zgromadzone stroje i przedmioty. Niektórzy uczniowie zaprezentowali się w strojach epokowych.

Ta inna,  niezwykła  lekcja  przebiegła w miłej,  przyjaznej dla wszystkich atmosferze i z pewnością zostanie w pamięci uczestników. Organizatorem była Elżbieta Kwiatkowska nauczyciel bibliotekarz tej szkoły.

źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x