Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już wkrótce zmiana czasu na zimowy. Pośpimy godzinę dłużej


Przypominamy, że w nocy z 28 na 29 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przestawienie zegarków spowoduje, że pospać możemy godzinę dłużej.


W ostatnią niedzielę października następuje powrót do czasu zimowego. W nocy z 28 na 29 października należy przestawić wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00. Oznacza to, że w sobotę śpimy godzinę dłużej.

Przypomnijmy, że w naszym kraju po raz pierwszy zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, a następnie w latach 1946 – 1949 i 1957 – 1964. Od 1977 roku obowiązuje już nieprzerwanie. Zaplanowane przez Unię Europejską wdrożenie dyrektywy o odejściu od zmiany czasu miało obowiązywać od 2021 roku, ale ostatecznie nie doszło do likwidacji podziału na czas zimowy i letni.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x