Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przykrótka inwestycja na Krótkiej


Kilka dni temu burmistrz Sławomir Kowalewski pochwalił się remontem ulicy Krótkiej oraz Małej. Obie wólczańskie ulice odchodzą w bok od ulicy Moniuszki i dotychczas były nieutwardzone. Z remontu zadowolony jest burmistrz, ale czy mieszkańcy?


Dla mieszkańców zakres wykonanych na tych ulicach robót jest na pewno nie wystarczający.

„17.10 burmistrz Sławomir Kowalewski opublikował na swoim profilu fb post o utwardzeniu i modernizacji ulic Krótka oraz Mała (Wólka). Jest to nieprawda, zostały utwardzone tylko wjazdy na te ulice: Krótka 30m gdzie całkowita długość to około 150-170m a na Małej 50 m wjazdu z 200 m ulicy. Jest to poważne przekłamanie faktów i prac tam prowadzonych. Z bezczelnością burmistrz fotografuje się na tle tego bubla mając mieszkańców tych ulic za głupich”.

„Stwierdzenie że ulica [Krótka] jest gotowa nie ma pokładu z rzeczywistością. Kostka została wyłożona na wjeździe między dwoma budynkami które przynależą do ulicy Moniuszki. Obstawiam, że na wniosek jednej z tych dwóch rodzin z powodu piasku który został usypany po położeniu kanalizacji. Kanalizacja na ulicy Krótkiej kończy się wraz z położona kostką. Mam wrażenie że Burmistrz nie ma świadomości , że ulica o której się wypowiada jest o wiele dłuższa, a bezpieczeństwo o którym pisze zwiększyło by się o oświetlenie, którego tu nie ma. Jeśli mogę prosić o zainteresowanie się sprawą i pokazanie że w takich uliczkach też mieszkają ludzie którzy są pozbawieni dostępu do oświetlenia ulicy, do kanalizacji, do bezpiecznej drogi” – tak napisali mieszkańcy do redakcji już po zakończeniu robót prowadzonych na tych ulicach.

Możliwe, że takich rozczarowań można by uniknąć, gdyby miasto informowało uprzednio mieszkańców jakie ma plany inwestycyjne.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AWF
AWF
8 miesięcy temu

Kampania trwa. Liczy się ilość zdjęć z placów budowy, a nie dobro mieszkańców

miki
miki
8 miesięcy temu

https://bip.mlawa.pl/ogloszenie/obwieszczenie-burmistrza-miasta-mlawa-o-zebranych-dowodach-19
czy ktoś wie o co chodzi? może lokalne media się tym zajmą, czy się boją burmistrza?

AWF
AWF
8 miesięcy temu
Reply to  miki

Dobre

ul. Broniewskiego
ul. Broniewskiego
8 miesięcy temu

Mam pomysł. My mieszkańcy najardziej zaniedbanych ulic przed wyborami samorządoeymi wywiesimy na ogrodzeniach swoich posesji banery o treści: „za stan tej ulicy odpowiada burmistrz Kowaleeski”.
Tak żeby do świadomości wyborców dotarło, że burmistrz działa na niekorzyść mieszkańców miasta – podatników.

Xyz
Xyz
8 miesięcy temu

Radni i to ci z tej części miasta przyklepują fanaberiom burmistrza. Ciekawe kto z nich pofatygował się i sprawdził co tam naprawdę wykonano. Kpina i arogancją

Pik Pok
Pik Pok
8 miesięcy temu

Burmistrz ma wiedzę bo przecież tam był. Świetne zagranie jako PR bo przecież zrobiona i spadli na koniec kolejki.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x