Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W samochodzie mieli metalowe elementy torowiska, klucze, łomy oraz … mefedron


Mławscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. mławskiego, podejrzanych o kradzież elementów torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej w Nosarzewie Borowym. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał narkotyki. Skradzione elementy kolei wąskotorowej miały trafić na skup złomu. Obaj usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia.


Do zdarzenia doszło w sobotę (14.10) wieczorem. Sprawcy zdemontowali elementy torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej. O podejrzanej sytuacji powiadomił policję przypadkowy świadek. Interweniujący patrol, natychmiast po zgłoszeniu zatrzymał jednego z podejrzanych, zajętego pakowaniem metalowych podkładek i śrub.

Jego wspólnik uciekł, jednak nie na długo. Został zatrzymany przez inny patrol. Obaj mężczyźni to mieszkańcy pow. mławskiego w wieku 23 i 29 lat. W samochodzie, którym przyjechali na miejsce kradzieży, policjanci odnaleźli metalowe elementy torowiska, klucze i łomy oraz należące do 23-latka cztery porcje handlowe mefedronu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami jeden z zatrzymanych, zdemontowane fragmenty kolei wąskotorowej planowali sprzedać na skupie złomu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia, dotyczące wartości zabytkowej zdemontowanych elementów. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x