Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pompka do kajaka – niezbędna w wyprawach kajakowych


Kajaki pneumatyczne zyskują na popularności. Możliwość aktywnego spędzenia czasu nad wodą stanowi nie lada pokusę dla wielu osób, którzy nie chcą ciągle wypożyczać kajaków za wysoką cenę. Na szczęście można na własność kupić kajaki pompowane, które są w stanie zapewnić zdecydowanie większe możliwości. Jednak ich zakup wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowego gadżetu. Jest nim pompka, która ułatwia napompowanie całości.


Co można napompować pompką?

Co prawda mówi się pompki do kajaków. Trzeba jednak wiedzieć, że są to sprzęty, jakie można wykorzystać także przy innych sportach wodnych. To właśnie dzięki nim możliwe będzie napompowanie desek SUP. Wiele osób wykorzystuje takie maszynki do pompowania łodzi, jakie także dostępne są w wersji pneumatycznej.

Do dyspozycji są różne rodzaje sprzętów do pływania, jakie można przechowywać we własnym domu, bez konieczności korzystania z usług wypożyczalni.

Nie oznacza to jednak wyboru pierwszego lepszego produktu. Może się bowiem okazać, że pompka nie będzie miała na tyle mocy, aby poradzić sobie z napompowaniem kajaka lub łodzi. Do dyspozycji są różnego rodzaju gadżety, którym zawsze należy się dokładnie przyjrzeć.

Ręczne i elektryczne pompki do wykorzystania

Pompki do kajaków i do innych urządzeń wodnych można podzielić na ręczne i elektryczne. Która z oferowanych opcji będzie najlepsza?

Pompka ręczna ma tą przewagę, że jest zdecydowanie tańsza. Tak naprawdę każdy może sobie pozwolić na jej zakup. Nawet te osoby, których możliwości finansowe są ograniczone. Ręczne pompki ciśnieniowe do kajaków można kupić już za ok. 60 złotych. W przypadku mało skomplikowanych pojazdów wodnych, ich napompowanie nie będzie stanowiło problemu. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebna będzie odpowiednia ilość siły fizycznej, aby pompowanie kajaka mogło zakończyć się sukcesem.

Sklepy sportowe oferują także możliwość zakupu pompek elektrycznych. Jednak wysoka cena (ok. 250 zł lub więcej) jest w stanie sprawić, że nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup. Są one jednak w stanie zapewnić maksimum wygody. Nie potrzeba żadnej siły fizycznej, aby cokolwiek napompować. Ich wydajność sprawdzi się szczególnie w przypadku dużych łodzi. Przy tak dużych statkach wodnych ręczne pompki na pewno nie będą w stanie się sprawdzić.

Jaka pompka będzie najlepsza?

Decydując się na wybór, na pewno należy zwrócić uwagę na to, z jakim dokładnie zaworem ma się do czynienia. Tak, aby mieć pewność, że dostępne końcówki będą do siebie pasować. Ewentualnie czy istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych zaworów, jakie będzie można wymieniać.

Pompki do kajaków użytkowane są już od dłuższego czasu w środowisku sportowym. Aktywne osoby chętnie wymieniają się ze sobą spostrzeżeniami na temat takich gadżetów. Warto więc wziąć pod uwagę ich opinię, aby zyskać pewność, że korzysta się ze sprawdzonej pompki. W szczególności, jeżeli mowa jest o jej wykonaniu. Tak, aby mieć pewność, że pompkę będzie można zabrać ze sobą na każdą wyprawę kajakową, planowaną w przyszłości.

 

artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]