Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie 15 siedzib obwodowych komisji wyborczych. Głosowanie od 7 do 21


W niedzielę 15 października odbędą się wybory parlamentarne połączone z referendum. Głosowanie w lokalach obwodowych komisji wyborczych trwać będzie w godzinach 7-21. Takich komisji w Mławie jest 15. Mają one swoje siedziby w: ZPO nr 1 na ul. Warszawskiej 52, MOPS na ul. Narutowicza 6, Miejskim Domu Kultury ul. Stary Rynek 13, SP nr 6 ul.Żołnierzy 80. Pułku Piechoty 5, MOSiR ul. Kopernika 38, ZPO nr 3 MPS ul. Hoża 6, SP nr 2 ul. Sportowa 1, I Liceum Ogólnokształcącym ul. St.Wyspiańskiego 1, ZPO nr. 3 ul. Ordona 14, ZS nr 1 ul. Z.Morawskiej 29, SP nr 3 ul. H.Pogorzelskiego 4, ZS nr 3 Al.J.Piłsudskiego 33, ZPO nr 2 MPS ul. Przyrynek 5, ZPO nr 2 ul.Graniczna 39 oraz w SP ZOZ w Mławie. Mieszkańcy których ulic głosują w poszczególnych obwodach znajdziemy w obwieszczeniu pod tekstem.


W wyborach do Sejmu, w naszym okręgu wyborczym, wybierać będziemy spośród 7 zarejestrowanych list i umieszczonych na nich 135 kandydatów. W wyborach do Senatu, w naszym okręgu wyborczym mamy zarejestrowanych 3 kandydatów.

Od północy trwa już cisza wyborcza i referendalna. Oznacza to, że komitety nie mogą prowadzić już agitacji wyborczej czy referendalnej w jakiejkolwiek formie, np. manifestacji, wygłaszania przemówień czy rozdawania ulotek.

Państwowa Komisja Wyborcza zwróciła się z apelem do komitetów wyborczych, przedstawicieli organów administracji publicznej, pracowników mediów i wszystkich wyborców o poszanowanie godności każdego człowieka i podejmowanie wyłącznie działań zgodnych z prawem, tak aby przeprowadzane wybory gwarantowały rzeczywistą realizację konstytucyjnych praw wyborczych obywateli.

Według zapowiedzi PKW wyniki wyborów znane będą we wtorek. Wcześniej bo już w dniu wyborów – po zakończeniu głosowania, poznamy pierwsze sondażowe wyniki, czyli exit poll.

red.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Mława z dnia 12 września 2023 r.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x