Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat przasnyski na 8 miejscu, mławski na 38


Właśnie ukazał się ranking „Liderzy inwestycji – Wydatki inwestycyjne samorządów 2020 – 2022″ opracowywany corocznie przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.  Bardzo dobrze w tym rankingu wypadł powiat przasnyski, zajmując 8 miejsce – powiat mławski został sklasyfikowany na miejscu 38. Ościenne powiaty zajęły miejsca następujące: nidzicki (warmińsko-mazurskie) – miejsce 5, powiat sierpecki – 54, powiat działdowski (warmińsko – mazurskie) – 75, powiat płoński – 79, powiat ciechanowski – 260. Wśród miast powiatowych na najwyższym – 13 miejscu znalazł się Płońsk. Mława na 69 a Ciechanów na 135.


Metoda rankingu jest identyczna jak w ubiegłych latach. Pod uwagę wzięto całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2020-2022), unikając chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

Autorami rankingu są: Paweł Swianiewicz, profesor ekonomii, Zakładu Studiów Społeczno-Ekonomicznych w Instytucie Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Julita Łukomska, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. 

źródło: Wspólnota

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
1 miesiąc temu

Jest się z czego cieszyć, nawet Przasnysz i Sierpc wyżej skalifikowani

Zreimizak
Zreimizak
1 miesiąc temu

A miasto Przasnysz?

Zreimizak
Zreimizak
1 miesiąc temu

A miasto Przasnysz?

teżMława
teżMława
1 miesiąc temu
Reply to  Zreimizak
w...
w...
1 miesiąc temu

UUUUUU a dlaczego nie ma komentarzy?
No tak – Ciechanów za nami i nie ma argumentów.

K......
K......
1 miesiąc temu
Reply to  w...

W samo sedno…. he

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x