Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

OSP Dobrogosty i Gradzanowo Włościańskie włączone do ksrg. Dla wyróżniających się druhów OSP medale i odznaki


W czwartek, 12 października na placu przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji włączenia jednostek OSP w Dobrogostach (gm. Dzierzgowo) i Gradzanowie Włościańskim (gm. Radzanów) do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość była również okazją do przekazania samochodów pożarniczych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie i jednostki OSP w Dobrogostach.


Apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciejowi Wąsikowi. Wysoką rangę uroczystości podkreśliło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie hymnu państwowego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Dzierzgowa pod batutą kapelmistrza – Tomasza Pawlaka. Następnie Wójt Gminy Dzierzgowo powitał zaproszonych gości, jednocześnie dziękując za wsparcie i okazywaną pomoc na rzecz jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Po oficjalnym rozpoczęciu apelu Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik w asyście Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – nadbryg. Jarosława Piotrowskiego wręczył przedstawicielom jednostek ochotniczych straży pożarnych z Dobrogost i Gradzanowa Włościańskiego akty włączenia do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Powyższe jednostki zostały włączone w struktury ksrg z dniem 1 października bieżącego roku na mocy aktów włączenia podpisanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka.

Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie wyróżniających się druhów OSP medalami „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz odznaką „Strażak Wzorowy”. Medale i odznaczenia wręczyli: Minister Maciej Wąsik, dh Włodzimierz Wojnarowski – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP oraz bryg. Mirosław Wójcik – Komendant Powiatowy PSP w Mławie.

Po wręczeniu odznaczeń Minister Maciej Wąsik oraz nadbryg. Jarosław Piotrowski wraz z włodarzami gminy Dzierzgowo wręczyli akty przekazania i kluczyki do pojazdów pożarniczych. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault oraz samochód operacyjny Mazda CX60 trafiły do Komendy PSP w  Mławie. Do tej pory użytkowany w mławskiej komendzie samochód ratowniczo -gaśniczy Renault Midlum został przekazany jednostce OSP w Dobrogostach. Nie zabrakło tradycyjnego poświęcenia przekazanego sprzętu przez proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Dzierzgowie ks. Wiesława Szymańskiego.

W podziękowaniu za wsparcie działań w zakresie doposażania jednostek i pozyskania nowych pojazdów Komendant Powiatowy PSP w Mławie wspólnie z wójtem Gminy Dzierzgowo oraz Zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrogostach uhonorowali pamiątkowymi statuetkami zaproszonych gości.

Apel zakończyły przemówienia okolicznościowe. Minister Maciej Wąsik podkreślił niezwykłą siłę jednostek OSP w powiecie mławskim, która jest wynikiem dobrej współpracy druhów oraz władz samorządowych z Komendą Powiatową PSP w Mławie. Dziękując wszystkim strażakom za dotychczasową służbę na rzecz lokalnych społeczności zapewnił swoje dalsze wsparcie w zakresie rozwoju jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki zwrócił uwagę, że ilość i jakość sprzętu przekazywanego strażakom zwiększyła się znacznie nie tylko w powiecie mławskim, ale w całym kraju. Dzięki temu strażacy mogą udzielać szybkiej i skutecznej pomocy, a my możemy czuć się bezpieczniej.

Komendant Powiatowy PSP w Mławie bryg. Mirosław Wójcik odnosząc się do wyposażenia strażaków sprzed kilkudziesięciu lat podkreślił jak wiele w tej kwestii zmieniło się w ostatnich latach. Podziękował Ministrowi i parlamentarzystom oraz Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP za otrzymywane wsparcie i realną pomoc dla Komendy PSP w Mławie oraz jednostek OSP z terenu powiatu mławskiego.

źródło i fot. KP PSP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x