Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. Koń wtargnął na jezdnię pod dostawczaka


Dziś rano, podczas zalegającej gęstej mgły, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Dzierzgowie. Jadący drogą relacji Dobrogosty – Dzierzgowo kierowca dostawczego fiata potrącił konia. Zwierzę wtargnęło na jezdnię. Kierowca nie odniósł obrażeń ale pojazd został poważnie uszkodzony.


Jak wynika z ustaleń policjantów na miejscu kolizji, zwierzę wtargnęło wprost pod jadący pojazd. Ponadto w trakcie zdarzenia, na drodze panowały trudne warunki, zalegająca gęsta mgła utrudniała widoczność. Kierowca dostawczego fiata, 33-letni mławianin, nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Samochód, którym kierował został poważnie uszkodzony.  Potrącone zwierzę padło na poboczu drogi. Policjanci ustalili właścicielkę zwierzęcia, która została ukarana mandatem. Jak się okazało, zwierzę uciekło z pobliskiego gospodarstwa rolnego.

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt to zarówno kolizje jak i groźne w skutkach wypadki. Zdarzenia te dotyczą najczęściej wtargnięcia na jezdnię dzikich zwierząt, bywa jednak  także – zwierząt gospodarskich. Jeśli uda się w porę dostrzec zwierzę na poboczu lub jezdni, należy zwolnić i  zachować szczególną ostrożność. Zwierzęta takie jak sarny, na ogół nie przemieszczają się samotnie. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła. Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy natychmiast wezwać policję.

Pamiętajmy, za zwierzę domowe czy gospodarskie odpowiada właściciel. Zgodnie z art. 77 Kodeksu wykroczeń:

  • 1 Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
  • 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

źródło: KPP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x