Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w Stupsku i Rosochach


W poniedziałek, 9 października na placu przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Stupsku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której przekazano samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP w Stupsku i Rosochach.


Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Panu Maciejowi Wąsikowi przez dowódcę uroczystości dh Marcina Rosochę. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu dh Jacek Świderski – Wójt Gminy Stupsk, witając zaproszonych gości podkreślił trud, wysiłek oraz pomoc wielu osób zaangażowanych w przedsięwzięcie, jakim było pozyskanie nowego samochodu dla jednostki OSP w Stupsku.

Następnie Pan Minister Maciej Wąsik w asyście nadbryg. Jarosława Piotrowskiego – Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Pan Konrad Wojnarowski – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a także Pan Jacek Świderski – Wójt Gminy Stupsk dokonali symbolicznego wręczenia kluczyków do przekazywanych pojazdów.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stupsku (ksrg) otrzymała nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją techniczną na podwoziu Mercedesa, natomiast jednostka Ochotniczej Straży pożarnej w Rosochach otrzymała używany, średni samochód ratowniczo-gaśniczy również na podwoziu Mercedesa.

W dalszej kolejności pojazdy zostały poświęcone przez proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha w Stupsku – ks. Karola Kanieckiego, zaś szczęśliwi druhowie na kilkanaście sekund włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w przekazanych pojazdach.

Podczas okolicznościowych przemówień zaproszeni goście gratulowali druhom nowych pojazdów, podkreślając jednocześnie ważną rolę ochotniczych straży pożarnych w systemie ratownictwa oraz rozwoju społeczności lokalnej.

Na zakończenie gospodarze uroczystości wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki na znak wdzięczności za dotychczasową współpracę.

W uroczystości udział wzięli m.in.:

Pan Maciej Wąsik – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,

Pan Konrad Wojnarowski – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego,

nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,

Pan Jacek Sokołowski – Radca Komendanta Głównego PSP,

bryg. Mirosław Wójcik – Komendant Powiatowy PSP w Mławie,

mł. bryg. Tomasz Maciejewski – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Mławie,

dh Włodzimierz Wojnarowski – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Mławie.

 
źródło i fot. PSP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x