Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kto kradnie leśnikom żołędzie?


Pracownicy Służby Leśnej Nadleśnictwa Dwukoły prowadzą prace nie tylko w lesie, ale również na terenie Szkółki Leśnej w Krajewie. Produkcja sadzonek gatunków lasotwórczych prowadzona jest na powierzchni 4,12 ha.


Jak podaje Nadleśnictwo Dwukoły, rocznie produkowane jest ok. 920 tys. sztuk sadzonek jedno- i wieloletnich różnych gatunków drzew i krzewów leśnych z odkrytym systemem korzeniowym

Sadzonki te wykorzystywane są na potrzeby odnowień i zalesień gruntów nadleśnictwa oraz prywatnych właścicieli lasów.

Wczoraj leśnicy wykonywali siew nasion dębu na powierzchni 20 arów, gdzie  wysianych zostanie 60 kg nasion na każdy ar, co pozwoli na uzyskanie 7 tysięcy sadzonek z każdego ara.

Ciekawostka – Sprytne sójki w mgnieniu oka korzystały z okazji łatwego zbioru nasion dębu – żołędzi do zasilenia swoich spiżarni.

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

fot. wykonane przez podleśniczego Daniela Półtoraka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x