Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jedno otwarcie, dwie powiatowe inwestycje


W miniony wtorek (3 października) odbyło się uroczyste otwarcie powiatowej inwestycji związanej z rozbudową drogi relacji Radzanów – Drzazga wraz z mostem na rzece Wkra. Dodatkowo otworzono inwestycję Gminy Radzanów związaną z przebudową i modernizacją Placu Piłsudskiego w Radzanowie.


W uroczystościach udział wzięli: Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Anna Żebrowska , pracownicy Starostwa Powiatowego w Mławie na czele ze Starostą Mławskim Jerzym Rakowskim, Wicestarostą Krystyną Zając wraz
z członkami Zarządu Powiatu, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Łukasik wraz
z radnymi oraz Sekretarz Powiatu Edyta Wild. Gminę Radzanów reprezentowała Pani Sekretarz Ilona Dłuzińska wraz z pracownikami urzędu oraz Przewodniczący Rady Gminy Cezary Jurkiewicz wraz z radnymi. Obecni byli także wykonawcy: Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe „WAPONOPOL” oraz kierownicy robót wraz z inspektorem nadzoru, przedstawiciele służb mundurowych oraz duchowieństwa, a także pozostali, zaproszeni goście.

– Realizacja zadania była możliwa dzięki dobrej współpracy między rządem, a samorządem. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy przyczynili się do pomyślnego zakończenia. Dziękuję pracownikom urzędu i przedstawicielom samorządów. Przed paroma dniami otworzyliśmy salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Nr 4. Dziś uczestniczymy w otwarciu dwóch inwestycji, powiatu i gminy. Na tym nie poprzestajemy, już otrzymaliśmy dofinansowania na kolejne inwestycje. Wiele jeszcze przed nami – powiedział Jerzy Rakowski, starosta mławski.

Po przemówieniach dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Poświęcenia drogi i placu dokonał ks. Jerzy Piątek, proboszcz parafii pw. Św. Rocha w Radzanowie.

Wartość zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2359W Radzanów – Drzazga wraz z mostem o JNJ 01005659 na rzece Wkra wyniosła 15 640 089, 39 zł, przy czym dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 9 946 048, 43 zł. Dofinansowanie ze środków Gminy Radzanów wyniosło 1 200 000, 00 zł. Środki własne Powiatu Mławskiego wyniosły 4 494 040, 96 zł. W ramach realizacji zadania dokonano poszerzenia drogi, powstały chodniki, utworzono pobocza gruntowe oraz ścieżkę rowerową, powstała też kanalizacja wraz ze studzienkami oraz rowy, a także zbiornik odparowujący i wypusty z przykanalikami odprowadzające wodę do rowów. Wykonano również 4 skrzyżowania, rondo oraz nowy most.

Dzięki tej inwestycji z pewnością polepszy się komfort komunikacyjny  zarówno w gminie, jak i w samej miejscowości.

 

mat. sponsorowany

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]