Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Budowlanka obchodziła jubileusz z okazji 10-lecia nadania szkole imienia Jerzego Ciesielskiego [FOTO]Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, uroczysta akademia z bogatym programem artystycznym poświęconym Patronowi, a także wręczenie nagród dla szkolnych pedagogów oraz laureatów konkursu i szachowego memoriału – złożyły się na obchody jubileuszu  z okazji 10-lecia nadania imienia Jerzego Ciesielskiego Technikum Nr 1 i Branżowej Szkole I Stopnia Nr 1 w Mławie.

Dziesięć lat temu, 27 września 2013 roku Technikum Nr 1 i Branżowej Szkole I stopnia Nr 1  nadano imię i za Patrona przyjęto Jerzego Ciesielskiego. Drogę do wyboru właśnie tego Patrona i nadania szkole imienia przedstawiła zaproszonym na ten jubileusz gościom i szkolnej młodzieży dyrektor Urszula Makowska.

– Jerzy Ciesielski, to człowiek wszechstronnie utalentowany, studiował nauki ścisłe, ale i wychowanie fizyczne. W czasie studiów działał w Klubie Sportowym „Krakowia”, grał w zespole koszykówki, reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych, trenował siatkówkę i wioślarstwo … Patrząc na Jerzego Ciesielskiego prawem kontrastu, widzimy w nim człowieka zmęczonego pracą umysłową, który skłania się do wysiłku fizycznego i wypoczynku od hałasu i zawrotnego tempa codziennego życia, szukania w ciszy i pełnym majestatu spokoju przyrody. Jest on też człowiekiem towarzyskim, lubi się bawić, śpiewać, gra na gitarze, doskonale tańczy. Obca mu była bylejakość i połowiczność – mówiła o patronie dyrektor Makowska.

Dyrektor przypomniała też, że od momentu nadania Patrona, szkoła osiągnęła wiele sukcesów i stała się miejscem, gdzie nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także rozwija nasze pasje i talenty. Mławska szkoła jest jedyną w Polsce noszącą imię Jerzego Ciesielskiego.

– Niech duch Jerzego Ciesielskiego towarzyszy Wam na każdym kroku Waszej edukacyjnej drogi, a Jego słowa: „Możliwości startu macie szerokie, obojętnie skąd zaczniecie, ale zaczynajcie i idźcie” będą dla Was mottem na dalsze lata życia – życzyła szkolnej młodzieży dyrektor Makowska.

Historię życia i postaw Jerzego Ciesielskiego opowiedział uczestnikom uroczystości specjalny program artystyczny w wykonaniu uczniów tej szkoły pod kierunkiem Marty Stawińskiej. W tę szkolną uroczystość wpisało się również wręczenie nagród dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli. Nagrody otrzymali: Andrzej Goszczycki, Marlena Krystkiewicz, Anna Malicka, Marzena Nagucka, Agnieszka Rutecka, Wioletta Rybka, Alicja Stando, Joanna Szemplińska, Edyta Tadrzak, Ewa Wiącek.

Dyrektor Urszula Makowska wręczyła również nagrody dla laureatów szkolnego „Konkursu o Życiu i Działalności Patrona Szkoły – Jerzego Ciesielskiego. Nagrody otrzymali: za pierwsze miejsce – Natalia Malikowska, za drugie – Wiktoria Żelazińska i za trzecie – Anna Bińkiewicz.

Jubileusz nadania imienia szkoła podkreśliła też szachowym memoriałem. Jego zwycięzcą został Wiktor Nowakowski, a kolejne miejsca zajęli Dawid Kowalski oraz Kamil Kuchciński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tytus
Tytus
1 miesiąc temu

Kiedy zjazd?

Marmar
Marmar
1 miesiąc temu
Reply to  Tytus

Za 4 lata

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Tytus

za 4 lata (w 2027roku)

jacek
jacek
1 miesiąc temu

Pamiętam jak dyrektorka w latach osiemdziesiątych zaczynała z mężem pracę w budowlance. Raz przyszła do nas na materiałoznawstwo w zastępstwie za męża. On sympatyczny, dobry, prostoduszny facet, przystojny, dobrze zbudowany i wysportowany, wszystkie dziewczyny i połowa chłopaków się za nim oglądała, a ona… jakby nas prąd trzepnął, nie wiem czy przyszła w złym humorze czy co, ale po tej jednej lekcji to miałem wrażenie, że to charakter podobny ludziom, którzy bezwględnie porobili kariery nie biorąc po drodze jeńców.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x