Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ukradł orła z brązu i sprzedał go na złomie. Skradzioną tablicę pamiątkową schował w tapczanie


Wspólne działania policjantów Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Ojrzeniu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który ukradł posąg orła wykonany z brązu oraz pamiątkową tablicę o łącznej wartość prawie 100 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Decyzją prokuratora 31-latek został objęty policyjnym dozorem. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary.


O kradzieży posągu orła oraz pamiątkowej tablicy o łącznej wartości prawie 100 tys. złotych policjanci zostali poinformowani w minioną sobotę (30.09) przez właściciela jednej z posesji w powiecie ciechanowskim. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Już po dwóch dniach, na podstawie zebranych materiałów, a w szczególności pracy operacyjnej, policjanci dotarli do osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Podejrzanym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Skradziony posąg policjanci odnaleźli na jednym ze skupów złomu w powiecie płońskim. Pamiątkową tablicę 31-latek ukrył w tapczanie w miejscu zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży dokonanej w recydywie. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. W środę (4.10), decyzją prokuratora, został on objęty policyjnym dozorem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kancelaria
Kancelaria
1 miesiąc temu

Trzeba być debilem by wpaść na taki pomysł. Kolejni debile pracownicy skupu złomu.
Czy ktoś kiedyś zajmie się takimi punktami gdzie bez trudu sprzedać można kradzione kable, dekle studzienek, katalizatory czy podobne eksponaty jak opisany w artykule?
Czy w naszym kraju może być choć odrobinę normalniej?

mousT
mousT
1 miesiąc temu
Reply to  Kancelaria

podobno Ci drudzy twierdzą że odczarują kraj i będzie normalnie , zastanawiał się ktoś czemu skupy złomu były na każdym rogu….

Daro
Daro
1 miesiąc temu
Reply to  mousT

Jedni i drudzy siebie warci, od 30lat razem z ludzi tylko robią idiotów. A co do artykułu, to może ta osoba już się stara o odsiadkę, bo chce mieć ciepły kąt na zimę za darmo?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x