Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zielona Lokalna Integracja w Windykach


Szkoła Podstawowa w Windykach wspólnie z Urzędem Gminy Wieczfnia Kościelna oraz Stowarzyszeniem Joker Mława i Stowarzyszeniem Fly High realizują ciekawy projekt skierowany do społeczności lokalnej w Windykach. Działania skierowane są głownie do dzieci i młodzieży i będą prowadzone do końca października br.


Projekt obejmuje:

– budowę dużej wiaty grillowej

– inwestycję w ścieżki edukacyjne i zieloną infrastrukturę wokół szkoły (nasadzenia, ławki, kosze itp.)

– modernizację i rozbudowę placu zabaw (m.in. nowa piaskownica)

– Gminy Konkurs Plastyczny

– zajęcia warsztatowe dla dzieci o tematyce ekologicznej

– zajęcia warsztatowe polegające na tworzeniu modeli drewnianych

– spotkania z ciekawymi gośćmi

– rodzinny piknik integracyjny

Projekt realizowany jest w ramach programu KLASA Z DREWNA, którego celem jest oryginalny sposób promocji drewna i leśnictwa odbywający się poprzez organizację zajęć terenowych i żywych lekcji przyrody oraz przygotowanie terenu do prowadzenia rekreacji lub zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem surowca naturalnego, jakim jest drewno. Szkoła Podstawowa w Windykach pozyskała grant w wysokości 100 000zł z budżetu Lasów Państwowych.

Dodatkowe środki na realizację zadania zainwestuje Gmina Wieczfnia Kościelna, min. w przygotowanie terenu pod wiatę (kostka brukowa itp.).

„Cieszę się, że w naszej szkole kolejny raz będziemy realizować ciekawy projekt edukacyjny. Placówka wzbogaci się o nowoczesna zieloną infrastrukturę a dzieci będą brały udział w inspirujących warsztatach i działaniach edukacyjnych. Podsumowaniem działań będzie Rodzinny Piknik Integracyjny na który już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu, w tym dla Pana Wójta Mariusza Gębali za owocną współpracę i dofinansowanie zadania” – komentuje Pani Grażyna Chylińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Windykach.

 

źródło: Stowarzyszenie Joker Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x