Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Takie chwile jak te, to nasze zwycięstwo


W miniony piątek (29 września) odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 4 w Mławie. To bez wątpienia przełomowy moment w historii mławskiego „Ekonomika”. Placówka przy ulicy Warszawskiej była ostatnią szkołą w mieście, która do tej pory nie miała dostępu do tego rodzaju infrastruktury. W końcu, dzięki wsparciu finansowemu, udało się zbudować ten obiekt dla szkoły.


W uroczystym otwarciu sali wzięli udział władze szkoły wraz z nauczycielami i uczniami, pracownicy Starostwa Powiatowego w Mławie, przedstawiciele duchowieństwa, firmy budowlanej, władz samorządowych i parlamentarnych.

Gratulacje dla społeczności szkolnej złożyli m.in. Rafał Romanowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Poseł na Sejm RP Anna Cicholska. Starosta Mławski w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na dobrą współpracę rządu i samorządów przy budowie tego obiektu.

– Nawiązując do miejsca w jakim się znajdujemy chcę zauważyć, że współpraca rządu i samorządów jest podobna do współpracy w drużynie. Jednocząc się i kierując nasz wysiłek dla dobra wspólnego celu jesteśmy w stanie wygrać niejeden mecz, a powstanie tej sali jest najlepszym przykładem na to, że razem możemy więcej – powiedział starosta Jerzy Rakowski.

 – Cytując słowa piosenki Kamila Bednarka można dziś powiedzieć: „Ja wiem, że takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często, takie chwile jak te, to nasze zwycięstwo” – dodał starosta Rakowski.

Po przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. prał. dr Ryszarda Kamińskiego. Uroczystości uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli placówki.

Przypomnijmy, że budowa sali gimnastycznej była możliwa dzięki dofinansowaniom. Z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Powiat Mławski pozyskał 5 000 000,00 zł. Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki 3 000 000,00 zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał 2 191 257,73 zł. Wkład własny Powiatu Mławskiego wyniósł 1 734 724,83 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 11 925 982,56 zł.

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]