Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nadleśnictwo Dwukoły rozdaje sadzonki drzew. Jeszcze tylko dzisiaj


Jeszcze tylko dzisiaj, w Nadleśnictwie Dwukoły można nieodpłatnie otrzymać sadzonki świerka, modrzewia, dębu, rokitnika i jarzębu. To piąta edycja akcji #sadziMY, która odbywa się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.


Na początku października leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew. Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce we wtorek 3 października na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (RDLP w Radomiu). Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać je nieodpłatnie w poniedziałek i wtorek 2 i 3 października między 9.00 a 15.00.  Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Nadleśnictwo Dwukoły zaprasza po odbiór sadzonek świerka, modrzewia, dębu, rokitnika i jarzębu przed swoją siedzibę w poniedziałek i wtorek od godziny 9 do 15.

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaaa
Jaaa
1 miesiąc temu

A kiedy żubry?

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Mieszkańcy powiatu mławskiego. Widzicie te bilbordy Pani Cicholskiej nie tylko w Mławie ale też w innych miejscowościach. Myślicie że ta Pani wykonała je za swoje pieniądze, tzn za prywatne? Nie przeszkadza wam myśl że to mi. in. wy zasponsorowaliscie te bilbordy? Wy którzy na co dzień borykacie się z wysokimi cenami i kolejkami do lekarzy

Wincyjjj
Wincyjjj
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Nie siej popeliny prowokatorze, napisz dokladnie jak są finansowane partie i na czym to polega .

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Wincyjjj

Co ty pie…sz, każdy wie jak są finansowane partie, ale nie każdy wie, że Ci co dostają intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa i w ich zarządach za grubą kasę, z tej kasy za rządów pis odpalają pokazne datki na kcje wyborczą pislandii. To takie zobowiązania typu rączja rączkę myje.

Wincyjjj
Wincyjjj
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Też o tym słyszałem i mnie to nie gorszy , jeśli tusk bierze i brał kasę od niemców przez różnego typu fundacje to można i tak. Jak jeden gra nie fer to drugi też musi bo przegra i tyle . Smutne jest to że trzeba się zniżać do takiego skurwienia żeby mieć spokój z drugą mendą…

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Wincyjjj

Większych mend od tych co są obecnie przy korycie to nigdy nie było i nie ma. Odkąd rządzi sekta pisowska to Polska w oczach świata zeszła na psy. mJuż nawet wychwalany przez dudusia Zełenski woli rozmawiać z opozycją niż z tymi oszustami i kłamcami z rządu. O Bidenie nie wspomnę. Pamiętasz jak Trump traktował dudusia jako swojego gościa? Dudu podpisywał dokumenty prawie na kolanach, żadenego polityka tak nie traktował jak dudu.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Te sadzonki zanim z nich wyrosną potężne drzewa upłynie kilkadziesiąt lat, a leśnicy tną na potęgę lasy w tej chwili, od 8 lat rosłych drzew ubywa w lasach w zastraszającym tempie, bo rządowi brakuje pieniędzy, a więc trwa wycinka zdrowych okazów i wysyłka ich do Chin.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x