Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nietrzeźwy Ukrainiec za kierownicą jechał Wójtostwem pod prąd


fot.ilustracyjne


W sobotnią noc (30.09), interweniujący patrol prewencji zatrzymał nietrzeźwego kierującego hyundaiem, który wjechał na ul. Wójtostwo w Mławie „pod prąd”. Za kierownicą auta siedział 38-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Patrol prewencji, pełniący nadzór na terenie miasta, zauważył kierującego samochodem hyundai, jadącego jednokierunkowym odcinkiem  ul. Wójtostwo, w kierunku ul. Żwirki.  Kierowca został natychmiast zatrzymany do kontroli. 38-letni obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile alkoholu. Jego samochód został odholowany a nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Uwaga, od 1 października obowiązują surowsze kary dla nietrzeźwych kierujących – zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

[było do 1.10.2023 – grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2]

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

„Polaków nie obsługujemy”- powiedzieli Holendrzy. Bo nasi rozrabiają. Czym pijak made in Poland jest lepszy od jakiegokolwiek innego?

Zielony
Zielony
2 miesięcy temu

Ale takich kierowców jadących pod prąd wciągu dnia jest dużo już nie wspominając tych co parkują na zakazie zatrzymywania ale to taka codzienność.

XyZ
XyZ
2 miesięcy temu

Obligatoryjnie powinno byc przepadek mienia do tego przepadek zarobionych pieniedzy w PL a takze wszelkich zapomogł i pomocy no i odstawienie na granice jegomoscia ukraińskiego tam niech pije i jezdzi pijany na froncie zabawa sie skonczyła pognać banderowcow do siebie niech walcza za swoj kraj a nie u nas sie bawią

Sabina
Sabina
2 miesięcy temu

Ukraińca odstawić do Bachmutu na front, dodatkowo zastosować Narodową Odpowiedzialność Zbiorową i losowo wybranym 10000 Ukrainkom odebrać prawa do 500+

calkiemnormalny
calkiemnormalny
2 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Odpowiedzialność zbiorową? Mogłabyś przybić piątkę z Hitlerem, gdyby żył. Taką odpowiedzialność stosowali okupanci w czasie II wojny światowej. To ja mam jeszcze propozycje żeby było uczciwie. Niemal co drugi dzień jest zatrzymywany pijany Polak. Proponuje aby za każdego zatrzymanego pijanego Polaka 10000 losowo wybranych Polaków, zabierać prawo jazdy na trzy lata.

ssss
ssss
2 miesięcy temu

OCZYWISCIE ze zbiorową jestem za, ja bym je poprostu odeslal ze swoimi „mezami ” do domu

Pelo
Pelo
2 miesięcy temu

Adrian zabieraj swoich przyjaciół ruszajcie

Sarkastycznie
Sarkastycznie
2 miesięcy temu

Pewnie się spieszył na marsz czarnych serc , ale czemu pił tego nie mogę pojąć..

5464
5464
2 miesięcy temu
Reply to  Sarkastycznie

Tak przecież to bardzo pokrzywdzony człowiek i walczy ale z alkoholem poza tym przecież oni mogą wszystko

Alicja
Alicja
2 miesięcy temu

Dać takiemu d……. łopatę i niech sprząta pety w Mławie

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x