Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

KONTROLE NA MŁAWSKICH DROGACH Z WYKORZYSTANIEM URZĄDZENIA ICAM


Wczoraj (27.09) na terenie Mławy, prowadzone były działania kontrolne z wykorzystaniem mobilnego systemu kamer ICam. Policjanci nadzorowali ruch w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych, gdzie wcześniej dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W ciągu kilku godzin ujawniono ponad 20 różnych wykroczeń.


Działania z wykorzystaniem systemu ICam, realizowane  były przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mławskiej komendy policji  oraz funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Tego typu działania ta terenie Mławy prowadzone były po raz pierwszy. System kamer zarejestrował zachowanie kierowców m.in. na ruchliwej ul. Warszawskiej, przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 7 oraz na ul. Sienkiewicza, gdzie dochodziło do wypadków z udziałem pieszych.

Główne przewinienia kierujących, ujawniane w trakcie działań to niestosowanie się do znaku STOP, niestosowanie się do znaku P-4 „linia podwójna ciągła” , wjazd na  skrzyżowanie „na czerwonym świetle”, przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych. Zatrzymani do kontroli sprawcy wykroczeń ukarani zostali mandatami. W jednym przypadku policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na terenie miasta, działania kontrolne z wykorzystaniem mobilnego systemu kamer ICam, będą powtarzane. 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
2 miesięcy temu

Dłuuuuuugo im zeszło. W Mławie patola: przejazd na „kolorze”. Ale lepiej późno, niż wcale. W końcu się zabrali. Jednorazowo.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x