Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekonstruktorzy z GRHLC Mława po raz czwarty na Rajdzie Konnym ŁupaszkiW dniach 22-24 września odbył VII Rajd Konny Łupaszki w Kierzbuniu. Po raz czwarty wzięli w niej udział rekonstruktorzy GRHLC Mława. Rekonstruktorzy z GRHLC Mława do Kierzbunia wybrali się w niedzielę, 24 września. 17 mławskich rekonstruktorów wzięło udział w inscenizacji potyczki polskich partyzantów z wojskami radzieckimi.

Była to rekonstrukcja bitwy pod Radziuszami, którą żołnierze pod dowództwem „Łupaszki” stoczyli z sowietami 2 lutego 1944 roku. Rekonstruktorzy wcielili się zarówno w ludność cywilną, jaki żołnierzy „Łupaszki” oraz wojsk sowieckich. Oczywiście rekonstrukcje oglądało kilkuset widzów, którzy byli pod wrażeniem zarówno gry aktorskiej i strojów mławskich rekonstruktorów. – Do Kierzbunia zostaliśmy zaproszeni po raz czwarty z rzędu. Organizacja imprezy była, jak zawsze, na najwyższym poziomie. Otrzymaliśmy kolejne zaproszenia na inne rekonstrukcje. Na pewno powrócimy tu za roku – powiedział Jacek Kwiatkowski, prezes Stowarzyszeni GRHLC Mława.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
2 miesięcy temu

W ogóle jak ci po stronie sowieckiej są ubrani? Dwie ładownice i po kaburze? Na bogato widzę mieli w Armii Czerwonej…

Pajac
Pajac
2 miesięcy temu

Kurde środek wojny a wy przedstawiacie Żyda w stroju rytualnym ?
A tak na marginesie to żadna rekonstrukcja tylko filmowa wizualizacja Żyda na podstawie hasydskich strojów z lat 70 tych XX wieku

Alicja
Alicja
2 miesięcy temu
Reply to  Pajac

Nie dość, że w mediach klimat wojenny to jeszcze i rekonstrukcja o podobnym klimacie

RoolB
RoolB
2 miesięcy temu
Reply to  Pajac

Jestem pod wrażeniem znajomości teamtu

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x