Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja Sprzątania Świata również w Uniszkach [FOTO]


Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich po raz kolejny przystąpiła do akcji Sprzątania Świata, której patronem jest Fundacja Nasza Ziemia. Zanim wyruszono uporządkować przydzielone rewiry, uczniowie klas 4 -7 uczestniczyli  w interaktywnych zajęciach edukacyjnych, które przeprowadziła Anna Mergalska. Młodsze dzieci z  klas 1 i 3 oraz punktu przedszkolnego obejrzały filmy edukacyjne, wypełniły karty pracy, a następnie wyruszyły sprzątać teren przyszkolny.


Do akcji aktywnie włączyli się również: wójt Mariusz Gębala oraz Joanna Mórawska p.o. Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji.  W tym roku sprzątający wzięli  na cel odpady, które często umykają naszym oczom, a które stanowią bardzo duży problem dla środowiska, to niedopałki papierosów i kapsle.

„Niestety, nie udało nam się wrócić z pustymi workami. Okazało się, że przy drogach znaleźliśmy dużo śmieci, które posegregowaliśmy i wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników. Cieszymy się jednak, że kolejny raz mogliśmy pomóc naszej Ziemi!” – podsumowała akcję szkoła.

źródło i fot. SP Uniszki Zawadzkie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
9 miesięcy temu

Po co nadal sprzątać mają dzieci? Pogonić tych co palą!!!! I smiecą !!! Rodzice powinni się zbuntować i nie wysyłać dzieci na takie beznadziejne zajęcia.

karo
karo
9 miesięcy temu
Reply to  Alicja

Bo może czegoś ich to uczy? Następnym razem może się zastanowią czy wyrzucić papierek na ulicę. Za moich czasów też chodziliśmy sprzątać świat i wspominam to bardzo miło. Nie rozumiem dzisiejszego wychowywania i „chronienia” przed zdobywaniem wiedzy, a zwłaszcza na tak ważny temat jak dbanie o naszą planetę.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x