Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Makabryczne znalezisko na placu budowy Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu


W czwartek, 21 września br. podczas prac budowlanych na terenie przy przasnyskim domu kultury, odnaleziono ludzkie kości. Z relacji świadków, na których powołuje się portal infoprzasnysz.com wynika, że wśród znalezionych szczątków była ludzka miednica oraz żuchwa.


Ludzkie szczątki znaleziono podczas prowadzenia prac ziemnych, związanych z przebudową sieci wodno – kanalizacyjnej, toczących się w rejonie parkingu od strony ul. 3 maja. O znalezisku powiadomiona została Policja oraz prokuratura, a także konserwator zabytków. Na miejscu policyjni technicy ujawnili pojedyncze fragmenty kości ludzkich i zwierzęcych, ale są to artefakty spoczywające w ziemi przez wiele, wiele lat. Ich dokładne pochodzenie i wiek potwierdzą jednak dopiero odpowiednie ekspertyzy. Wykopane fragmenty kości zostały zabezpieczone. Przasnyska prokuratura na miejscu ustaliła, że w ziemi znajduje się mieszanina szczątków ludzkich i zwierzęcych, ale ze względu na zaawansowany wiek znaleziska, nie ma decyzji o ewentualnym wstrzymaniu prac.

źródło: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x