Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezpłatne wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne w Mławie


Jest w Mławie miejsce , w którym bezpłatne wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne mogą otrzymać młodzi ludzie zamieszkujący teren powiatu mławskiego oraz żuromińskiego.   Od miesiąca września b.r Centrum Psychoterapii ŚWIT – Świadomość, Wiedza i Terapia” Marzena Gorlewska  rozpoczęło realizację projektu „Uczucia  w nas w relacji ze światem” dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, który skierowany jest do  młodzieży w wieku 14 –  16 lat zamieszkującej te właśnie powiaty.


Celem realizacji projektu jest podniesienie umiejętności młodych ludzi w radzeniu sobie ze znaczącymi wyzwaniami w codziennym życiu oraz zwiększenie odporności na stres poprzez rozwijanie inteligencji emocjonalnej, doskonalenie komunikacji interpersonalnej, wzmocnienie u uczestników poczucia własnej wartości i  rozwinięcie ich potencjału, predyspozycji zawodowych. Zajęcia są nieodpłatne dla uczestników.                                                                                                                                        W ramach projektu realizowane są Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży,  podczas których młodzież będzie  między innymi rozwijać umiejętność rozpoznawania uczuć swoich oraz innych ludzi. Będzie też uczyć się rozumienia i radzenia sobie z emocjami. Warsztaty będą służyły również wzmocnieniu  u uczestników poczucia własnej wartości i  przyjrzeniu się potencjałom, które mogą w sobie rozwinąć. Młodzież będzie miała także możliwość wzięcia udziału w konsultacjach indywidualnych. Ich celem z kolei jest umocnienie zasobów osobistych poprzez omówienie w kontakcie indywidualnym z dzieckiem jego osobistych potrzeb w zakresie uczestnictwa w zajęciach, poznanie jego indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji osobowościowych oraz analiza istoty problemu czy trudności o podłożu emocjonalnym, która go nurtuje, a o której nie chce lub z różnych powodów nie ma gotowości rozmawiać na forumgrupy.                                                                                        Centrum Psychoterapii ŚWIT – Świadomość, Wiedza i Terapia” Marzena Gorlewska  realizuje ponadto od dwóch miesięcy inny projekt dofinansowany  ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego  pod nazwą   „Cud – ciało, umysł i dusza w zdrowiu. Zajęcia dla kobiet”,  który skierowany jest do  kobiet z terenu powiatu mławskiego i żuromińskiego narażonych na kryzys psychiczny, w tym do kobiet zagrożonych przemocą domową, kobiet doświadczających kryzysu sytuacyjnego.

Miejsce realizacji projektów  to Centrum Medyczne, ul. Żwirki 26 w Mławie

Osoby potrzebujące wsparcia w zakresie objętym powyższymi projektami mogą zapisywać się na warsztaty telefonicznie pod numerem: +48 502 186 509 oraz osobiście w miejscu realizacji projektu a także  drogą mailową na adres: switcentrumpsychoterapii@gmail.com.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]