Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wpłacił zaliczkę na zakup samochodu. Nie zobaczył auta ani pieniędzy


Tysiąc złotych stracił mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który postanowił kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych w Internecie. Mimo wpłaconej zaliczki auto do niego nie trafiło. Kupujący widział je tylko w cyberprzestrzeni i tam też stracił przelaną na zakup auta zaliczkę. Apelujemy o ostrożność podczas internetowych zakupów!


W poniedziałek (19.09) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu samochodu. Mężczyzna kilka dni temu zainteresował się zamieszczonym na internetowym portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży samochodu w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna zdecydował się na zakup auta. W rozmowie telefonicznej uzgodnił, że na poczet transakcji wpłaci na podane przez sprzedającego konto zaliczkę w kwocie tysiąca złotych. Odbiór samochodu miał nastąpić kolejnego dnia. Niestety po dokonaniu przelewu kontakt ze sprzedającym ,,urwał się”. Do chwili obecnej 35-latek nie otrzymał auta, ani też zwrotu zaliczki.

Pamiętajmy, że za atrakcyjną ceną towaru może kryć się próba oszustwa! Apelujemy o zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Oferty sprzedaży towarów w zaniżonej cenie nieodpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Przy zakupie samochodu zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia auta. Należy sprawdzić dokumenty pojazdu oraz numer vin. W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy ,,z góry”. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x