Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

I Festiwal Dnia Archiwisty w Mławie


Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie, w ramach obchodów I Festiwalu Dnia Archiwisty, zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dnia 27 września 2023 roku, w godzinach 9:00 – 15:00, na spotkanie z Tomaszem Tyszką pt. „Kolekcjoner, zbieracz czy domowy archiwista”.


Spotkanie odbędzie się w budynku Oddziału przy ulicy Narutowicza 3. W trakcie spotkania będzie się można zapoznać z przykładowymi zbiorami prywatnymi Tomasza Tyszki, regionalisty i poety. Spotkanie dla zgłoszonej klasy to jedna jednostka lekcyjna (45 minut). Informujemy, iż obowiązuje rezerwacja godzin odwiedzin. O dostępności spotkań decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto w godzinach 10.00 – 15.00 działać będzie punkt konsultacyjny dla domowych archiwistów, w którym można uzyskać fachowe porady dotyczące zabezpieczenia, przechowywania i gromadzenia skarbów z domowych szuflad oraz wyszukiwania informacji koniecznych do stworzenia drzewa genealogicznego. Informujemy jednocześnie, iż na placu przed pomnikiem św. Wojciecha na Starym Rynku w Mławie dostępna jest do wystawa plenerowa pt. „Historia dokumentem pisana”, do zwiedzenia, której zwiedzania zachęcamy. Wystawa jest efektem współpracy wszystkich 33 Archiwów Państwowych z polskiej sieci archiwalnej. Każde Archiwum prezentuje na niej najstarszy z przechowywanych przez siebie obiektów. Na wystawie znajdują się m.in. średniowieczne dokumenty papieskie, królewskie, klasztorne, miejskie i cechowe.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x