Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi i sojusznicy NATO pobiegli z mieszkańcami północnego Mazowsza


W niedzielę 17 września br. ponad 350 uczestników wzięło udział w V Ciechanowskim Święcie Biegania. Wśród nich byli żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz sojusznicy z Batalionowej Grupy Bojowej NATO z Bemowa Piskiego. Pierwsze miejsce w kategorii Open zajął ostrołęczanin – żołnierz 5MBOT.


To była już piąta edycja Ciechanowskiego Święta Biegania. W niedzielny poranek stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełnił się miłośnikami aktywności fizycznej, którzy pobiegali ulicami miasta na dwóch dystansach – 10 kilometrów oraz półmaratonu (21km). 

Ramię w ramię na linii startu stanęło ponad 350 uczestników. Wydarzenie w odróżnieniu do poprzednich edycji miało charakter międzynarodowy – wśród startujących w V Ciechanowskim Święcie Biegania byli żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz sojusznicy z USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii stacjonujący w Polsce w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Dla mundurowych utrzymywanie wysokiej sprawności fizycznej jest szczególnie ważne przy wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych – dodatkowo kształtuje charakter oraz pozwala przełamywać własne słabości i ograniczenia, dlatego żołnierze chętnie włączają się w wydarzenia promujące aktywny styl życia.

Organizatorzy wyróżnili kilka klasyfikacji biegowych. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji OPEN uplasował się żołnierz 5MBOT- szer. Damian Świerdzewski. Terytorials z powiatu Ostrołęckiego pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 34 minut 21 sekund.

Z kolei najlepsi w klasyfikacji mundurowych „StrongerTogether” na dystansie 10 km byli: szer. Damian Świerdzewski, Popa Nicolae (Rumunia) i Roberto Lukinić (Chorwacja). Pierwszym żołnierzem, który dotarł na metę półmaratonu po 1 godzinie 40 minutach był ppor. Rafał Mossakowski – mieszkaniec powiatu Pułtuskiego. Za nim uplasował się żołnierz z USA – Edgar Higareda (1:44) i kpr. Arkadiusz Adamiak z 5MBOT (1:45).

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody z rąk prezydenta Krzysztofa Kosińskiego, dowódcy 5MBOT – płk. dr. Pawła Lecha oraz złotego medalisty olimpijskiego – Szymona Kołeckiego.

V Ciechanowskie Święto Biegania zorganizowali: Urząd Miasta Ciechanów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenie Mazovia ProActiv.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

I znowu chwalba bezużytecznej organizacji.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x