Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Czytanie w Uniszkach Zawadzkich


Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich nauczycielka języka polskiego Izabela Sosińska zorganizowała akcję czytelniczą Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku wraz z uczniami powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” czytali: Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Mariusz Gębala, Dyrektor Biblioteki Gminnej Marzena Majko, Dyrektor Szkoły Dorota Skrobińska oraz pedagog Ewelina Tadrzak.


Uczniowie mieli możliwość odkryć atmosferę tego dzieła. Poznali dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci. Był czas na to, aby współcześnie zastanowić się nad tym jak my odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy.

Wspólne czytanie powieści przyniosło wiele przyjemności i pożytku. Stało się kolejnym pasjonującym spotkaniem z klasyką polskiej literatury.

źródło i fot. SP Uniszki Zawadzkie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x