Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zakończyły się wybory do zarządów mławskich osiedli. Były reelekcje i niespodzianki


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Od 17 sierpnia do 11 września trwały wybory do 15 zarządów mławskich osiedli. 12 przewodniczących zostało ponownie wybranych na swoje stanowiska, natomiast w 3 przypadkach doszło do zmiany.

Wybory na Osiedlu Nr 1 Śródmieście odbyły się 4 września. Frekwencja wyniosła na nich 41 osób. Na przewodniczącego ponownie został wybrany Jacek Kwiatkowski, który zwyciężył swojego kontrkandydata Krystiana Bulandę w stosunku 28 do 13. Do pięcioosobowego zarządu zostali wybrani: Andrzej Danelczyk, Krystian Bulanda, Rafał Kęsicki, Dariusz Tadrzyński.
Na Osiedlu Nr 2 Warszawska doszło do zmiany przewodniczącego. Wybory odbyły się 7 września Dotychczasowy przewodniczący Paweł Staniszewski nie ubiegał się o reelekcję. Zastąpił go Sławomir Kołakowski, który funkcje przewodniczącego sprawował 8 lat temu. Do zarządu (3 osoby) weszli: Wioletta Kisiel i Cezary Bulanda.
Andrzej Lampkowski został ponownie wybrany na Przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 3 Andersa. Do zarządu weszli: Mariusz Dziubińki i Mariusz Poddębniak.
Na Osiedlu Nr 4 Wójtostwo po raz kolejny wygrał Mirosław Dąbrowski. Do zarządu weszły: Iwona Błażyńska i Halina Pniewska. Zebranie odbyło się 7 września.
Z kolei na Osiedlu Nr 5 Kościuszki po raz drugi z rzędu przewodniczącym został Grzegorz Ludwiczak. W skład zarządu weszli: Ewa Sztuba i Andrzej Porzeziński.
Na Osiedlu nr 6 Kopernika dotychczasowy przewodniczący Jan Wojtkiewicz pokonał swojego kontrkandydata Pawła Stęplewskiego 10 do 8 i został wybrany na przewodniczącego na kolejną kadencję. Do Zarządu weszli: Arkadiusz Dłubisz i Paweł Stęplewski.
Niespodzianki nie było również podczas wyborów na przewodniczącego Zarządu osiedla Nr 7 Przemysłowe, gdzie zwyciężył Ireneusz Wypych, który został wybrany jednogłośnie. Do zarządu weszli: Małgorzata Szybicka i Tomasz Wypych.
Do największej niespodzianki doszło na Osiedlu Nr 8 Obrońców Mławy. Na zebraniu, które odbyło się 11 września przy frekwencji 50 mieszkańców. Dotychczasowy przewodniczący Kamil Przybyszewski przegrał z Martą Obrębską, która została nową przewodniczącą. W skład zarządu weszli: Elżbieta Tomaszewska i Tomasz Grzywaczewski.
Na Osiedlu nr 9 Wólka po raz kolejny na przewodniczącą została jednogłośnie wybrana Bożena Majewska. Na jej zebraniu pojawiło się 34 mieszkańców. 3 osobowy zarząd uzupełnili: Bożena Siennicka i Andrzej Więckiewicz.
Paweł Majewski ponownie został wybrany na Przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 10 Kozielsk.  Pozostałymi członkami zarządu zostali: Edyta Chrostowska i Tomasz Rosiak.
Przewodnicząca Osiedla Nr 11 Piekiełko Jadwiga Matys również pozostała na swoim stanowisku. Do zarządu weszli też: Anna Ciesielska i Renata Ciesielska.
Na Osiedlu Nr 12 Krajewo po raz drugi z rzędu stanowisko przewodniczącego powierzono Tomaszowi Uniewiczowi. Do zarządu weszli też: Patryk Bunalski i Andrzej Syryjek.
Artur Dębski również po raz kolejny został wybrany na przewodniczącego Zarządu nr 13 Książąt Mazowieckich. Zarząd utworzyli: Iwona Rylska i Zofia Kazimierska.
Do zmiany na stanowisku przewodniczącej doszło na Osiedlu Nr 14 Zawkrze. Dotychczasową przewodniczącą Iwonę Pisarkiewicz pokonała Elżbieta Rzodkiewicz. Do nowego zarządu weszli też: Iwona Pisarkiewicz i Stanisław Grabowski.
Szymon Wyrostek po raz 4 z rzędu został jednogłośnie wybrany Przewodniczącym Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych. Na zebraniu, które odbyło się 23 sierpnia obecnych było 34 mieszkańców. Do nowego zarządu weszli: Ewa Breńska i Antoni Wesołowski.
Ww
 
 
 
 
 
 
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krosta
Krosta
2 miesięcy temu

No to Przybyszewski może teraz kandydować do rady świetlicy albo innej remizy

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Krosta

Może jeszcze kandydować na radnego jak coś – No chyba że mu zabronisz.
Jako radny jeszcze więcej by krwi napsuł burmistrzowi i przewodniczącemu rady o ile znów większość głosów zdobędzie komitet bunia.
Kamil nie poddawaj się, nie wyszło tu, to próbuj wyżej, tylko dobrze to rozegraj. Na burmistrza to się nie nie nadajesz, ale na radnego to i owszem, tylko musisz nauczyć się opanowania i kultury słowa oraz trzymania na wodzy swoich emocji.

Last edited 2 miesięcy temu by Anonimowo
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  Krosta

TY DURNOTO !!!– ty nigdy nie osiągniesz tego co PRZYBYSZEWSKI !!!–

Cygan
Cygan
2 miesięcy temu

Dlaczego pań dopuszcza się znieważania ludzi? Czy uważa Pan, że nie ma lepszych kandydatów? Pańską arogancja i egoizm wylewa pomyje na innych aby pańskie ego odnosiło tryumf? Smutny z Pana gość.

Cygan
Cygan
2 miesięcy temu

Pycha proszę ją Ciebie…

Cygan
Cygan
2 miesięcy temu
Reply to  Krosta

Kto to jest? Nie znam gościa..

AWF
AWF
2 miesięcy temu

Szkoda tego śródmieścia, powiało stęchlizną

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  AWF

Na większości osiedli wieje stęchlizną, a czyja to wina? – tych co chcą zmian a nie chodzą na wybory, nie biorą czynnego udziału w życiu nawet swojego miasta.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Różnie można na to zjawisko patrzeć , czyja to może być winna !!!– nas mieszkańców miasta — chociaż od czasu do czasu są pozytywne sprawy bo krytyka SKEWRKU Przy UL. ŻWIRKI jednak pomogła –BO ZROBIŁO SIĘ PIĘKNIEJ KRZAKI PO PRZYCINANE–CZYSTO AŻ ZROBIŁO SIĘ JAŚNIEJ –nawet dziś probowano uruchomic tą latrnie !!! — A mieszkańcy nie chcą brać większej aktywności tylko dlatego że w komentarzach ich aktywność jest mocno wyszydzana –PRZYKŁAD KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO –JEST TEGO DOWODEM !!!—i dlatego wolą siedzieć w domu obserwować to wszystko i ewentualnie skomentować na portalu– ale i tak spotykają się z krytyką !!! —

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu

Tak masz rację krytyka przyniosła efekty. Nie tylko ten skwerek został posprzątany inne też, nawet widzialam jak plyty wokół handlowca myto (co prawda wszystkich nie domyto, ale… zrobiono krok ku lepszemu), większość chaszczy też pousuwano, ławkę na przystanku MKM na ul. Kościuszki wymieniono na nową, kosze na śmieci trochę opustoszały, tak przyjemniej się w mieście zrobiło: czyściej i schludniej. Dobrze by było żeby chociaż raz w miesiącu sprzątano i robiono przeglądy.

Krzysztof W. B-k
Krzysztof W. B-k
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Działanie pana Kamila jak najbardziej ok. Jednak o dziwo nikt nie zauważył naszego Przewodniczącego pan Szymona…

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu

… bo Pan Szymon nie jest krzykaczem i pieniaczem.
Został wybrany po raz kolejny, czyli jego działalność mieszkańcy zauważają i doceniają i to jest najważniejsze.

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Na OKM to nawet ogłoszeń o zebraniu nie widać bylo – ciekawe ilu mieszkańców w ogóle wiedziało o zebraniu.

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Pan prezes nie ma czasu na takie duperele hak rozwieszanie ogłoszeń o zebraniu, pan prezes przytula tylko pieniążki za bycie przewodniczącym na osiedlu o które musi dbać jak prezes SM.

rjot
rjot
2 miesięcy temu

Wólka robi porzadki…..

Cygan
Cygan
2 miesięcy temu
Reply to  rjot

I słusznie….

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x