Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 8 Obrońców MławyPoniedziałkowe (11 września) zebranie sprawozdawczo-wyborcze na Osiedlu nr 8 Obrońców Mławy przyniosło zmianę na stanowisku przewodniczącego.

Nową przewodniczącą została Marta Obrębska, która pokonała dotychczasowego przewodniczącego Kamila Przybyszewskiego.

Na zebraniu pojawiło się 50 mieszkańców Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy. Zebranie poprowadził radny Zbigniew Korczak, który został wybrany na przewodniczącego obrad.

Po przedstawieniu przez przewodniczącego Kamila Przybyszewskiego szczegółowego sprawozdania z działalności za ubiegłą kadencję w latach 2019-2023 rozpoczął się najważniejszy punkt obrad – wybór nowego przewodniczącego zarządu osiedla. Zostały zgłoszone dwie kandydatury: Marty Obrębskiej i Kamila Przybyszewskiego.

W wyniku tajnego głosowania Marta Obrębska zdobyła 29 głosów, a Kamil Przybyszewski 21, co oznaczało, że nową Przewodniczącą Zarządu Osiedla została Marta Obrębska. W kolejnym głosowaniu wybrano pozostałych członków zarządu: Elżbietę Tomaszewską i Tomasza Grzywaczewskiego.

sw

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
53 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Taktoja
Taktoja
2 miesięcy temu

W ratuszu strzeliły korki od szampana. W końcu udało się pozbyć Pana Kamila. Nie będzie on stawiał trudnych pytań Kowalewskiemu ani pracownikom ratusza. Powiem tak czytając komentarze tu zamieszczone, krytykujące działania Pana Kamila wszyscy jesteśmy mądrzy i wiemy lepiej. Szkoda że nikt nie widzi tego, że Pan Kamil jest społecznikiem, pomaga ludziom bezinteresownie i walczy z patologią naszych miejskich władz. Mława stanęła w miejscu pomysły naszego sportowca są odklejone od rzeczywistości. Jego arogancją i brak kompetencji do rządzenia miastem jest wybitna. Pan Kamil próbował walczyć z burmistrzem angażował się w działania dla dobra mies kańców nie tylko osiedla ale całego miasta. Może czasami brakowało mu zaradności i doprowadzenia sprawy do końca, ale spowodowane było to tylko tym iż sam toczył nierówny bój z burmistrzem i jego poplecznikami. Z władzą ciężko wygrać więc i jemu się nie udało. Mam nadzieję że Ne zrezygnuje i dalej będzie dbał o nasze dobro wspólne jakim jest nasze miasto rodzinne Mława. Mam nadzieję, że mieszkańcy na wiosnę pogonią z ratusza sportowca i jego świtę wraz z radnymi i zagłosują na nowe władze ni mające powiązań biznesowo towarzyskich obecnych prominentów, którzy Mława traktują jak kawał sukna chcąc dla siebie zagarnąć jak najwięcej.
Jeśli wygra Kowalewski to będzie jego ostatnia kadencja czyli nic nie będzie robił dla naszego miasta oprócz załatwiania swoich prywatnych interesów. Mławo obudź się Panie Kamilu nie przejmuj się tylko działaj.

sprtw
sprtw
2 miesięcy temu
Reply to  Taktoja

Wszystko dobrze, tylko mimo tylu lat tej działalności i mimo swego dojrzałego wieku, nie nauczył się panować nad emocjami, jest ciągle arogancki, a czasami wręcz chamski, taki pieniacz, brak mu obycia. Może ta jego porażka da mu w końcu do myślenia i ogarnie się.

Jagoda
Jagoda
2 miesięcy temu

No dobrze to już nie będzie takiego pośmiewiska !

Magik
Magik
2 miesięcy temu
Reply to  Jagoda

Pośmiewisko to robił z niego bunio bo nie mógł sobie z nim poradzić. Dlatego robi się z ludzi idiotów i ich wyśmiewa żeby ukryć swoje prawdziwe cele

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Tylko Kofederacja

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Na tym szczeblu, to liczy się czlowiek a nie przynależność partyjna, a więc może być I konfederacja. 😀
Ważne żeby przewodniczącymi osiedli byli ludzie, którzy będą potrafili dotrzeć wyżej i zawalczyć o realizację potrzeb mieszkańców, którzy będą uparci, ale za razem i kulturalni.
Jednego nie rozumiem, bo jeden taki pan startuje na przewodniczącego jednego z osiedli, a na drugim osiedlu dostaje się do zarządu – to w końcu na którym osiedlu ten Pań mieszka i o czyje interesy chce walczyć? Może ten Pań winien starać się zostać radnym miejskim? Bo do Sejmu to chyba jeszcze za wcześnie.

Taktoja
Taktoja
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Konfederacja to takie same g….o jak PIS tylko z nowym opakowaniem

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu
Reply to  Taktoja

Tak w ogóle to powiem tak:
PiS to prawica
A Konfederacja to skrajna prawica bo np. kobiety chce pozbawić wszelkich prawica, Polska ma być państwem katolickim jeszcze bardziej, jest jeszcze mniej tolerancyjna i chyba za dużo nacjonalizmu. Tyle, że na przewodniczących osiedli to wybieramy człowieka, jego przynależność partyjną jest mało istotna, ważne żeby działał, a nie był spolegliwy burmistrzowi.

mieszkańczyni osiedla
mieszkańczyni osiedla
2 miesięcy temu

No, nareszcie jakaś dobra informacja, nie będzie trzeba się już wstydzić że się na tym osiedlu mieszka. Gdzie się człowiek nie pokazał tam pytali co ten pszybyszeski ciągle afery kręci, serio człowiek już dość miał bo nawet idzie do spowiedzi a tu ksiądz w kofesjonale pyta co ten pszybyszeski odwala…
Może weźmie się w końcu chłop za jakąś robotę albo jakie studia skończy.
Oby tylko na burmiszcza nie startował bo kolejna będzie komedia.

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu

UM miał dość problemów z przewodniczącym Osiedla, który jest człowiekiem krnąbrnym, upierdliwym, czepialskim, a więc zmobilizował swoich przydupasów, żeby stawili się licznie na zebranie i teraz burmiszcz i cała reszta wiwatuje, że zabieg się udał.
Pań Kamil tak jak kiedyś Rakowski zlekceważył sprawę, porozwieszał ogłoszenia o zebraniu, tu i tam ogłosił, ale nic więcej w tym temacie nie zrobił, czyli nie zmobilizować swojego elektoratu do udziału w zebraniu wyborczym, no i został na lodzie niczym Rakowski przed paroma kadencjami.
Ciekawe tylko czy Panu Kamilowi wyjdzie to na dobre jak Rakowskiemu, bo jak widać Rakowski stał się zupełnie innym czlowiekiem, co nie znaczy, że nie popełnia błędów, ale teraz już potrafi lepiej zadbać o swoje.

teżMława
teżMława
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Na panią Obrębską głosowały „przydupasy”, a pan Przybyszewski ma „elektorat”. Czyli na tym osiedlu mieszkają jacyś lepsi i gorsi mławianie?
Ty tu piszesz o UM, ktoś o Konfederacji, zaraz będzie kolejna teoria spiskowa. A to proza życia: większość obecnych uznała, że funkcję przewodniczącego będzie lepiej sprawował ktoś inny (zastrzegam, to nie jest moje osiedle). Gdyby urząd miasta faktycznie mobilizował ludzi do udziału w zebraniu, to może i przyszłoby wielu zwolenników zmian w zarządzie, ale przecież żadnych tłumów tam nie było, a pan Przybyszewski przegrał różnicą zaledwie 8 głosów. Tylko wyszło na jaw, że on wcale nie ma jakiegoś swojego „elektoratu”. Ceniony przewodniczący nie jest w stanie zachęcić 30 osób do przyjścia na zebranie?
I popatrz: Szymon Wyrostek, postać wyrazista, dla niektórych nawet kontrowersyjna, z politycznymi ambicjami, wygrywa na swoim osiedlu po raz czwarty. Czyli można mieć pomysł i na osobistą karierę, i na sensowne reprezentowanie interesów mieszkańców. 

Skywalker
Skywalker
2 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Wynik tego Pana będzie świadczył o sile Lewicy w Mławie… czas zmian w mieście jest nieubłagany…

Głosy Lewicy z dużym prawdopodobieństwem zadecydują kto zostanie burmistrzem Mławy w 2024 roku…

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu
Reply to  Skywalker

Ten pan nie zdobędzie w Mławie zbyt wielu głosów, ale życzę mu jak najlepiej, oby obecny burmistrz nie przeszedł i nikt z pisiorów.

Kancelaria
Kancelaria
2 miesięcy temu

Nareszcie

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 miesięcy temu

To niemożliwe! Wybory sfałszowane! Nasz kabareciarz nie może być pozbawiony stołka!

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu

Hehe, w końcu może wkoncu zniknie ten odklejeniec.

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Nie podszywaj się wiedźmo, a jak się pode mnie podszywasz, to przynajmniej kup sobie słownik i nie rób tak podstawowych błędów.

Jerzy
Jerzy
2 miesięcy temu

Z korzyścią dla osiedla .

Incognito
Incognito
2 miesięcy temu

To już sięgamy dna

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Incognito

Uważaj abyś nie musiał jeść mułu z tego dna.

Pomarańcza
Pomarańcza
2 miesięcy temu

Przy PKP Wólka potrzebny parking -samochody stoją pod wiaduktem,przy Calipso pod wiaduktem też potrzebny parking .Czy ktoś się tym zajmie ?
Wyjeżdżając z Mickiewicza na Piłsudskiego słaba widoczność przez jedno drzewo stojące na rogu .Czy ktoś się tym zajmie .
Wszyscy tylko patrzą na siebie a nie pytają mieszkańców co trzeba zrobić na Wólce ?
Niech się ktoś przejdzie i popyta przechodni .

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Pomarańcza

A co robiliście i gdzie byliście tyle lat drzewo nie wyrosło 11wrzesnia co do parkingu to teren kolei polskiej p.Kamil mógł się tym też zająć wolał inne sprawy osobiste życie BUNIA

Pomarańcza
Pomarańcza
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Drzewo rosło i rosło ale czy ktoś z mieszkańców pytał jakie są problemy Wólki ,co jest do naprawienia ?

Wolek
Wolek
2 miesięcy temu

Teraz został kurs na instruktora nauki jazdy

Wólka
Wólka
2 miesięcy temu

W końcu ludzie na Wolce przejrzeli na oczy

Janek
Janek
2 miesięcy temu

Koniec działalności pana Kamila? Dlaczego akurat teraz?

Torreador
Torreador
2 miesięcy temu

Cieszę się ludzie mieli dość tej błazenady. Nie brał się do roboty tylko lansował się i podpisywał jako przewodniczący. Ludzie powiedzieli dość.

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Torreador

Nie ludzie powiedzieli dość, tylko Bunio pozbył się problemu. Myślę, że nie na długo.

Grzesiek
Grzesiek
2 miesięcy temu

To Krzywousty odetchnął. Teraz już będzie rządzić na Wólce.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Myślę , że osiedle dużo zyska dzięki Pani Przewodniczącej i nowemu zarządowi.

Prym
Prym
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Hahaha

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Na pewno(oczywiście ironizuję) kolejny przydupas mławskiej władzy. Podobno stawia się na młodych, a tu ząg.

Halina
Halina
2 miesięcy temu

Pani Marto, gratulacje!

Rita
Rita
2 miesięcy temu

Polityka, polityka. Idą wybory, Kamil był niewygodny , sól w oku Bunia. Za dużo wie, jest bezkompromisowy i idzie jak burza. Ratusz się go bał, dlatego wysłano na wybory swoich, żeby go odsunąć. O Narodzie w letargu, obudźcie się ! Teraz dopiero będą się klepać po ramionach i robić wałki. Taka władza jacy mieszkańcy. Panie Kamilu życze wszystkiego dobrego nie wiem czy warto było się poświecac dla stada baranów. Pozdrawiam wszystkich pożytecznych idiotów w ich języku ” bee bee bee”

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  Rita

Słusznie oceniłaś tą sytuację po tych wyborach –aż dziw jak mocno zaangażowali się przedstawiciele U.M –CO POTWIERDZA TYLKO TO CO OPISAŁAŚ –SKORO NA Z4BRANIU POJAWIŁ SIĘ — PRZEW. RADY MIASTA PREJS — no ele cóż dożyliśmy takich czasów w których ucisza się albo tak jak w przypadku KAMILA eliminuje mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obrażało — GŁUPCÓW Z PIS — bo niestety władze w urzędzie sprawują przedstawiciele jedynie słusznej partii PIS Z BURMISTRZEM NA CZELE !!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Nikt z tych ludzi nie należy do Pisu Andrzej

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Zbyt mało wiesz mimo że tyle wędrujesz po portalach, to wiedza twoja w tym temacie jest cieniutka !!!

Wiedząca
Wiedząca
2 miesięcy temu

Elżbieta Tomaszewska, czy jej syn nie jest przypadkiem naczelnikiem jednego z wydziału miasta Mława?
Czyli rodzinna atmosfera?

Evil
Evil
2 miesięcy temu
Reply to  Wiedząca

To przypadek. W Mławie same przypadki chodzą.

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Wiedząca

Co to ma za znaczenie nie bądź śmieszna.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Obrońca miejskich układów w Ratuszu !!!

obserwator
obserwator
2 miesięcy temu

autor nie wspomniał o sytuacji jaka panowała podczas zebrania. Pan Kamil swoją przegraną zawdzięcza grupie osób powiązanych z Konfederacją.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  obserwator

KAMIL !!– nie przejmuj się tą porażką, a to, dlatego że KONFEDERACJA to jeszcze gorsza zaraza niż PIS — i nie długo mieszkańcy osiedla się o ty przekonają !!!– rób dalej swoje tak jak do tej pory !!!1

Rita
Rita
2 miesięcy temu

Konfa to koń trojański PoPisu.

Evil
Evil
2 miesięcy temu
Reply to  Rita

Spokojnie nie wszyscy na raz. Kwestia czasu kiedy Konfederacja rozbije te wasze układziki, które pamiętają jeszcze czasy komuny.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  Rita

Spokojnie ten koń trojański prędzej padnie niż osiągnie jaki kolwiek efekt swego działania!!!

Evil
Evil
2 miesięcy temu
Reply to  obserwator

A może to wina starych pisowskich babć?

Grzesiek
Grzesiek
2 miesięcy temu

Co dzieje się na tej w Wólce

mława
mława
2 miesięcy temu

postawić na mlodych

Mom
Mom
2 miesięcy temu
Reply to  mława

Ale to jest pytanie , stwierdzenie czy życzenie ? Młodzi conajwyżej to mogą pojechać na PolendRock i pokrzyczeć kogo by tam sobie ***** , ew na marsz szmat lub inne takie….. co ciekawe zmiany rewolucje typu obalanie muru berlińskiego moglo sie wydarzyć dopiero w drugim pokoleniu po rewokucji lat 60 czyli młodzi są odzwierciedleniem dzisiejszych 40 +

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  mława

Ilu młodych było na tym zebraniu?

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  mława

Niestety MLAWIANIE jeszcze na głowę nie upadli, aby postawić na młodych KONFEDERACJI, bo ich ewentualna wygrana to jeszcze gorszy bałagan niż za rządów spółki BURMISTRZ — DEVELOPERZY!!

Kol
Kol
2 miesięcy temu

Buhahahaha

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x