Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dożynki Gminne Wieczfnia Kościelna 2023


Już po raz XVIII w Wieczfni Kościelnej odbyły się dożynki gminno – parafialne. Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym, po której barwny korowód przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej przemaszerował na plac dożynkowy.
 
Przed publicznością zaprezentowały się delegacje wieńcowe z następujących miejscowości: Bąki, Bonisław, Długokąty, Grzebsk, Kuklin, Łęg, Pepłowo, Windyki. Tam wszystkich przybyłych gości powitał ze sceny wójt gminy Wieczfnia Kościelna pan Mariusz Gębala. Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas dożynek nie mogło zabraknąć obrzędu dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów.
 
Podczas uroczystości zostały wręczone odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, które z rąk wójta gminy i sekretarza stanu ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi pana Rafała Romanowskiego otrzymali: Jerzy Amelian, Henryk Boćkowski, Jerzy Han, Jan Bogdan Wiloch.
 
Wręczone zostały także medale strażackie. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczona została jednostka ochotniczej straży pożarnej w Grzybowie, a medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał druh Kazimierz Bergolc.
 
Część artystyczną dożynek rozpoczęły występy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Tuż po nich w krótkim koncercie zaprezentowała się miejscowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta wzbudzając duży zachwyt wśród zgromadzonej publiczności i grając na bis. Następnie na scenie pojawił się Mariusz Kalaga, który nawiązał świetny kontakt z licznie zgromadzoną widownią zachęcając wszystkich do tańca i zabawy.
 
Tuż po nim wystąpiła grupa tańca taborowego „Cygańska Jesień” z Kuklina. Po występie pań emocje sięgnęły zenitu ponieważ rozpoczęło się losowanie nagród w loterii fantowej. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez liczne grono sponsorów niczym magnes przyciągały uczestników dożynek do zakupu losów. A cel był bardzo szczytny, można było wspomóc niewidomego Dominika Brzozowiec z Windyk.
 
W dalszej części programu zagrała Chorzelska Kapela Biesiadna, a tuż po niej na scenie pojawił się długo wyczekiwany Jorrgus, który zapewnił wszystkim dawkę świetnej zabawy.
Wspólne świętowanie zakończyła zabawa taneczna z zespołem Everest, który zagrał zebranym do północy.
 
Podczas dożynek odbyło się także podsumowanie konkursu fotograficznego „Wakacje 2023 w gminie Wieczfnia Kościelna” oraz konkursu plastycznego „Zielono, sportowo, zdrowo – nasze lasy”.
 
Chętnie odwiedzano stoiska sołeckie oraz bezpłatne wesołe miasteczko do którego ustawiały się ogromne kolejki. Można było skorzystać z bogato zaopatrzonej strefy gastronomicznej oraz zrobić zakupy odwiedzając stoiska handlowe z biżuterią, zabawkami czy rękodziełem.
źródło: Urząd Gminy w Wieczfni Kościelnej, fot. Fb, CM


 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
2 miesięcy temu

Widzę, że Jolasia na pierwszym planie. Kandydatka na mszy z promocją poselską. A swoją drogą, to na zakupach była w niedzielę??? Parcie na szkło jest. Nie ma co.

Obserwator
Obserwator
2 miesięcy temu

Ludzie pięknie się bawią, uśmiechnięci, na wójta nikt nic nie wiesza. Gdyby ta impreza była w Szydłowie mielibyśmy 100 komentarzy już

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

100 albo i więcej i to pochodzących prawdopodobnie od jednej albo najwyżej 2 osób, którym nowy wójt bardzo nie „leży”, bo być może zwolnił z pracy nieroba, a nierób się mści jadowitymi komentarzami. Ciekawe kiedy Wójt Szydlowa dobierze się do skóry temu mścicielowi, który ciągle go obraża. To takie proste namierzyć delikwenta, no chyba, że delikwent to psychol (co jest bardzo prawdopodobne) I niewarto zawracać sobie nim głowy

Bolo
Bolo
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Tutaj sprawdza się powiedzenie „karma wraca” ,wszak Rochna został skazany przed sądem za obrażanie ś.p. wójta Boczkowskiego. Nie rób bliźniemu swemu co tobie nie miłe.

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Bolo

Och… odezwał się prawdziwy katolik, najprawdopodobniej z Szydłowa.
Pamiętaj katoliku:
KARMA WRACA.

Bolo
Bolo
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Czy napisałem nie prawdę? Przecież to jest prawda.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x