Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skwer na rogu Sądowej i Żwirki. Na pewno amatorzy alkoholu pod chmurką są zadowoleni


Amatorzy alkoholu pod chmurką mają w Mławie kilka swoich ulubionych, zacisznych zakątków. Jednym z nich jest skwer na rogu ulic Sądowej i Żwirki. Opis tego miejsca nadesłał nam jeden z czytelników i cytujemy go poniżej w całości. 
 
-Butelki, puszki po alkoholu , śmieci , setki poetów, brud .Chyba tylko po to by robić nastrój miejscowej patologii spożywającej tam alkohol. Z tego samego powodu chyba nie zainstalowano tam latarni na nowiutkim słupie by nie zmącić nastroju tego miejsca .
Krzaki nie przycinane chyba od miesięcy mają chyba temu samemu służyć.Brawo dla władz naszego miasta za taki zakątek utrzymywany w tej formie od lat.Na pewno amatorzy alkoholu pod chmurką są zadowoleni. Może poza ludźmi chcącymi odpocząć w tym miejscu – opisuje czytelnik.
I chociaż spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione, nadal są chętni, a spożyciu co najwyżej towarzyszy dreszczy emocji.
fot. nadesłane hj
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
58 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mława
Mława
2 miesięcy temu

Co tam skwerki są ważniejsze sprawy, kasaaaa

sprtw
sprtw
2 miesięcy temu
Reply to  Mława

100% racji. Kasaaa najważniejsza.

– Co tam pijaczki w parku I na skwerkach,
– co tam przepełnione kosze na śmieci,
– co tam syf na ulicach, skwerkach, przystankach MKM,
– co tam połamane i ławki na tychże przystankach,
– co tam połamane i zasrane ławki w parku,
– co tam śliskie pasy na przejściach dla pieszych,
– co tam śliskie I ruszające się płyty przy Handlowcu,
– co tam chwasty przy chodnikach i na chodnikach,
– co tam chwasty w parku,
– co tam uschnięte drzewa i krzewy w „parku”-skwerku z wybiegiem dla psów
– co tam plaga gołębi w mieście i ich odchody na autach oraz głowach pieszych,
itp. itd.

Pani rzecznik prasowa i kierownik wydziału propagandy co pani na to ? Małe litery zamierzone i elowe.

napoleon
napoleon
2 miesięcy temu

Jak w TV to paczą na Rancza (ulubiony serial narodu polskiego) i inne głupoty i im pijaczki na ławeczkach nie przeszkadzają. Jak trzeba się zderzyć z rzeczywistością to nagle lament jest bo pijaczki już nie takie fajne chłopaki jak w serjalu pokazywaly. Zdecydujta sie…

Wilcur
Wilcur
2 miesięcy temu
Reply to  napoleon

Ano …sama prawda

sprtw
sprtw
2 miesięcy temu
Reply to  napoleon

Dobre. 🙂 , tyle że oglądając takie seriale człowiek chce się oderwać od rzeczywistości to raz, a te pijaczki z tego Rancza to takie inne, przyjemniejsze, z poczuciem humoru i przy tej ich ławeczce (i nie tylko) jest czysto.

napoleon
napoleon
2 miesięcy temu
Reply to  sprtw

nie wiem, nie oglądałem…

Lenka
Lenka
2 miesięcy temu

Chyba setki po poetach.Dla spostrzegawczych czytelników.Co robi straż miejska i gospodarz w swoim mieście,dobra opinia dla Was panowie.Ale dziś mało kto przejmuje się tym czy ma szacunek i uznanie wśród otoczenia.

mława
mława
2 miesięcy temu
Reply to  Lenka

na zebraniach

Wilcur
Wilcur
2 miesięcy temu

Proszę się tak nie rozpędzać miejsca takie jak to są potrzebne złapać oddech itp , to niby psy mają wiecej praw , swoje wybiegi i srają gdzie chcą a ja nie mogę zapalić ruska i wypić harnolda. Świat schodzi na psy w takim razie.

Alicja
Alicja
2 miesięcy temu

Panie Burmistrzu prosimy o pomoc w opanowaniu wszechobecnego brudu i niechlujstwa

Anonim.
Anonim.
2 miesięcy temu
Reply to  Alicja

„Co ja z tego będę miał?”
(cytat) 🙂

Ed123
Ed123
2 miesięcy temu

A co się dzieje w weekendy póżnym wieczorem na parkingu przy kebabie na Żwirki? chlanie i zagrycha i dyskopolo z auta na full.

Xawery
Xawery
2 miesięcy temu
Reply to  Ed123

No tak bo w tym czasie Policja TAKZE jest na kebabie na Kopernika !!

Wiesia
Wiesia
2 miesięcy temu

Miło mądrych, rozważnych i przyjaznych ludzi posłuchać i poczytać …

Xawery
Xawery
2 miesięcy temu
Reply to  Wiesia

Ale na portalu piszą TAKZE mądrzy inaczej !!!

Majka
Majka
2 miesięcy temu

Tak mało mamy zieleni w mieście
Może warto sprawdzić wszystkie skwerki i jeszcze coś przygotować na jesień. Szkoda mi skwerku niedaleko centrum im.M .Przyborzanki . To byłoby super miejsce.
Pracownicy Ratusza spróbójcie zobaczyć coś dalej od Ratusza i centrum.
Polecam spacer.

mławianka
mławianka
2 miesięcy temu

Wszędzie tak jest. Ja mam pod oknami plac zabaw w pobliżu Tabaku i imprezy są tam co noc. Dzieci potem bawią się we wszystkich możliwych wydzielinach z organizmów imprezowiczów.

grabarczyk
grabarczyk
2 miesięcy temu
Reply to  mławianka

85% mieszkancow blokow w miescie to ludzie ktorzy sprzedali ziemie gdzies po Dzierzgowem czy Szrenskiem i stamtad przynosza swoje zwyczaje. Mielismy wielki doplyw mieszkancow wiejskich w latach 70 i teraz dzieje sie to samo.

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu
Reply to  grabarczyk

Przestań obrażać napływowych mieszkańców Mławy. Jesteś po prostu bezczelnym manipulantem(delikatnie to ujmując, bo ciśnie mi się na usta bardziej wymowne określenie ciebie i tobie podobnych). Znam obszczymurków rodowitych mlawian, a więc lepiej zastanów się nad swoimi oskarżeniami. Ponadto nocne libacje to dziś głównie zasługa uchodźców. Naszych nie stać na ogół na całonocne balangi.

Mlawiak
Mlawiak
2 miesięcy temu

Przeprowadź się do ciechanówka!!!

Xawery
Xawery
2 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

A ty powinieneś się przeprowadzić do Konopek!!! — duraku !!

Ola
Ola
2 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

L..dak nie będzie decydować gdzie mam się przeprowadzić

Tty
Tty
2 miesięcy temu

Ciekawa jest jedna sprawa . Jak była pandemia i akcja przyduszania narodu. To Policja w poszukiwaniu osób bez maseczek weszła w każdy kont. Teraz ich nie ma , żule piją praktycznie wszędzie. Często zaczepiając ludzi. Słowami poratujesz złotówko itp.

Tug
Tug
2 miesięcy temu
Reply to  Tty

Może i w kont w kontowni buhaha

Jan
Jan
2 miesięcy temu
Reply to  Tug

Człowiek się pomylił w pisowni . A ten od razu przycina. Sam często pisząc szybko zrobie błąd w pisowni. Może zaprzeczysz że w pandemi było inaczej Policja była wszędzie . Aby tylko wystawić mandat za brak maseczki. Nie wiem może tobie nie przeszkadza widok nawalonych meneli. Ale uwież że są ludzie którym to przeszkadza. A Policja i Straż Miejska powinna nie dopuszczać do takich sytuacji.

Tug
Tug
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Uwierz
Maseczki się marzą

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu
Reply to  Tug

Jaki elokwentny narcyz się znalazł. Nie ma nic do powiedzenia, to chociaż czepia się błędów w komentarzach – pożałowania godne.

z bliska
z bliska
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Nie raz człowiek się pomyli w pisowni–ale u nas są tacy specjaliści którzy od razu polecają ci zajrzeć do słownika !!!!–a błędy w tak szybkim pisaniu to nic strasznego to tak zwana literówka!!!

Tug
Tug
2 miesięcy temu

Warto panie komendancie z Mławy skierować w to miejsce patrole

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Tug

…Panie komendancie Straży Miejskiej

Tug
Tug
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Policyjny komendancie

Xawery
Xawery
2 miesięcy temu
Reply to  Tug

Nie tylko Policyjny ale Straży MIEJSKIEJ przedewszystkim — !! to oni powinni takie sprawy kontrolować, i karać mandatami ,!!

Woda po pierogach
Woda po pierogach
2 miesięcy temu

Nie ma co. Wizytówka miasta w środku miasta. W sam raz na plakat wyborczy. I ten słup latarni bez lap……Bareja by tego nie wymyślił. Po co tam w ogóle krzaki ? Wyciąć to i tyle w temacie. O setkach petów walających się pochodniku nie wspomnę.

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu

Spożywaniu alkoholu tak w parku jak i na skwerkach wcale nie towarzyszy dreszczyk emocji. Nasi mlawscy menele nająć się całkiem dobrze. Straż Miejska nie zakłóca im degustacji trunków. Mimo ciągle powiększającej się obsady tegoż wydziału UM, menele na skwerkach nie mają się co przejmować, że ktoś im zakłóci biesiadowanie. Straż Miejska to śpiochy i lenie, sama rodzina i znajomi królika, którzy nie dali rady załapać się do pracy w policji czy straży pożarnej. Oni są niewidzialni jakby mieli na sobie czapki niewidki. Ostatnio widzialam strażników miejskich w asyście policjantów w czasie niby pandemii jak chodzili i czepiali się o maseczki czy kontrolowali osoby na „kwarantannie”.

Mlawskie skwery i to chyba wszystkie są bardzo zaniedbane. Nawet przystanki MKMki są w fatalnym stanie. Kosze na śmieci ciągle przepełnienie i wokół nich pełno śmieci.

Mława to po pierwsze syf, po drugie – syf i po trzecie – syf.

Jaki gospodarz miasta, czyli w tym wypadku burmistrz, takie i miasto.
Drodzy mieszkańcy, wybierajcie nadal na swojego gospodarza przedstawiciela deweloperów I innych szem…ych biznesmenów, a będziecie się wstydzić podawać gdziekolwiek tego w jakim mieście mieszkacie.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Wydaje mnie się że MLAWIANIE mają już dosyć rządów BURMISTRZA Z DEVELOPERAMI !!!, A co do Straży Miejskiej — ja na mieście jej w ogóle nie widzę,– natomiast bardzo często widzę na uroczystościach,– czy w samochodzie jak patrolują miasto !!! wychodzi na to że czas na zmiany — a więc już szukajmy kandydatów na Radnych do RADY MIASTA A TAKZE POWIATU!!!! Oraz kandydatów na BIRMISTRZA I NA STAROSTĘ !!!!

Wielki
Wielki
2 miesięcy temu

Mądry to nie jesteś. Starostę wybierają radni powiatowi

Bbb
Bbb
2 miesięcy temu
Reply to  Wielki

Ale radnych wybierają mieszkańcy powiatu. Czyli pośrednio decydują też o wyborze Starosty.

Xawery
Xawery
2 miesięcy temu
Reply to  Bbb

Nie tłumacz mu , bo on jest WIELKI — ale chyba tylko wzrostem -+ i tak nic z tych nasxych tłumaczeń nic nie zrozumie!!!

Xawery
Xawery
2 miesięcy temu
Reply to  Wielki

No i jak tu dyskutować z takimi glupolami jak ty !! Jak nie potrafisz to nie wchoc na afisz, bo piszesz głupoty duraku !! wśród radnych powiatu są TAKZE mieszkańcy miasta , które jest stolca powiatu i po ostatnich wyborach 2 radnych z komitetu. Kowalewskiego wsparło wybór Rakowskiego na starostę i w nagrodę Jeden radny został v-ce Burmistrzem, A drugi został Sekretarzem gmin Wieczfnia!!

Aleksandra
Aleksandra
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Na osiedlach w Mławie: na wezwanie mieszkańców policja przyjedzie, wyleje menelowi trunek na trawę i pojedzie. A brud I wyzwiska na mieszkańców bez zmian. Po co ta policja przyjeżdża?

Tug
Tug
2 miesięcy temu
Reply to  Aleksandra

Żeby wylać menelowi trunek na trawę

Tug
Tug
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Wyprowadź się do korzybia jak w Mławie syf

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  Tug

Menel się odezwał jeśli ci odpowiada, to siedź w tym syfie!!! Na wieczór wykapiesz się w fontannie przy handlowcu i do rana znajdziesz jakiś pustostan w którym Przenocujesz do rana i znowu ruszysz w miasto !!!

Tug
Tug
2 miesięcy temu

Mam w domu wannę, nie muszę chłodzić się w fontannie
Mława to ładne miasto

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

Najpierw załatwi w tej fontannie swoje potrzeby fizjologiczne, a później się wykąpie

Zołza
Zołza
2 miesięcy temu
Reply to  Tug

Co to jest Korzyb jaśnie panie?
Wyprowadzić to ty się możesz że swoją rodziną, a ode mnie wara.
Nie masz nic konkretnego do powiedzenia to lepiej zamknij swoją jadaczkę.
Mam prawo do wypowiadania własnego zdania na temat obecnego zarządzania moim miastem. Odkąd burmistrzem jest Kowalewski w naszym mieście dzieje się coraz gorzej i niestety miasto jest coraz mniej przyjazne dla mieszkańców i coraz bardziej brudne.
Prawda boli, prawda w oczy koli – nieprawdaż panie przyjemniaczku?

Tug
Tug
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Anonimowo to możesz mieć pretensje nawet do kim zong una,
Korzybie to wiejskie wybudowania niedaleko konopek buhaha

Aleksandra
Aleksandra
2 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Jaki pan? To obrońca patologii, która panoszy się w Mławie. Bezkarność panuje i „co mi zrobisz jak mnie złapiesz „

Anonim.
Anonim.
2 miesięcy temu
Reply to  Aleksandra

Tug to być może obrońca patologii, ale bardziej prawdopodobne, że to obrońca tego chłopczyka w krótkich spodenkach z piaskownicy, który nazywa się Kowalewski.

KAMILEK
KAMILEK
2 miesięcy temu

CO TU SIĘ DZIEJE? W MŁAWIE BRUDNO A DWAJ SPOŁECZNICY PRZEGRYWAJĄ W WYBORACH NA PRZEWODNICZĄCEGO OSIEDLA….

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  KAMILEK

Te Kamilek trzeba było startowac

Ministrant
Ministrant
2 miesięcy temu

Jeb… trawa znowu zaczęła rosnąć. Ta zieleń to wykończy tego naszego burmistrza. Pomódlmy się wspólnie o suszę w Mławie.

Grzesiek
Grzesiek
2 miesięcy temu

Syf w całym mieście jest i skwerek nie odróżnia się od innych miejsc. Miasto zaniedbane, zaśmiecone.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
2 miesięcy temu

To zdjęcie chyba nie jest z naszego miasta ???–przecież w NASZYM MIEŚCIE JEST TAK PIĘKNIE I CZYŚCIUTKO A TU KTOŚ PODSTAWIA NAM –świnie !!!–PRZECIEŻ TAK PIĘKNIE JAK ZA OBECNYCH WŁADZ TO W NASZEJ MŁAWIE — NIE BYŁO OD 1990 ROKU !!!— a tak przy okazji fotoreporter mógł zajrzeć na plac targowy po drugiej stronie ulicy tam to dopiero jest syf –i tak od lat i to w samym centrum miasta — PANIE BURMISTRZU DO KOŃCA 4 tej KADENCJI MA PAN JESZCZE PARĘ MIESIĘCY — niech pan ruszy się z tego Ratusza i spacerkiem przejdzie się po mieście — może zdąży pan przywrócić miastu porządek i zlikwiduje ten bałagan którego pan nie widział przez 16 lat !!!

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu

To sprawka konkurencji najpewniej czyli… Ciechanowa, albo… wina Tuska 😉

Mławianin
Mławianin
2 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Tusk i nasze Mławskie władza to takie same towarzystwo samo zło

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Widzę, że sarkazm ci obcy.
Tak na poważnie to
gorszy od Tuska jest kurdupel Kaczyński ze swoim PiSem.

Last edited 2 miesięcy temu by Kuba
Mławianka
Mławianka
2 miesięcy temu

Zamieszkaj w Mławie. Mława jest piękna. Ha.

58
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x