Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Projekt „Innowacyjna historia” zagościł w mławskim ogólniaku [FOTO]W dniach 6-7 września br. projekt „Innowacyjna historia” zagościł w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Wykorzystując nowe technologie, w jego ramach prezentowane są dwa znakomite filmy „Kartka z Powstania” i „Wiktoria 1920”.

– Chcemy autentycznie przenieść uczniów w tamten świat i spowodować, by stali się uczestnikami tamtych wydarzeń. Oni teraz, rozglądając się dokoła, są w czasie bitew, w czasie akcji, w czasie niestety również ogromnych prześladowań ich przodków, dziadków, pradziadków w czasie Powstania Warszawskiego – mówi Marek Kiełbiński, dyrektor I LO w Mławie.

„Innowacyjna historia”  to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki, którego celem jest prezentacja możliwości wykorzystania nowych technologii, w szczególności VR, w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, które zwiększają ich szanse na przyszłym rynku pracy, wprowadzenie nauczycieli w technologię wirtualnej rzeczywistości i zaprezentowanie jej jako efektywnego narzędzia edukacyjnego.

  Ważnym elementem projektu jest wzrost zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi z historią Polski.  Gogle VR służą do nowoczesnej edukacji nie tylko historycznej, bo są programy z chemii, fizyki i innych przedmiotów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim.
Anonim.
2 miesięcy temu

W Ciechanowie się dzieje, a w Mławie?
Ciechanow:
‼️Dziś historyczna chwila dla Miasta Ciechanów Otwieramy Elektrociepłownię Ciechanów ⚡️
✌️Produkujemy już nie tylko ciepło, ale i energię elektryczną
To dzięki wykonanym inwestycjom, które dają korzyści naprawdę wszystkim:
✅ Odchodzimy od spalania węgla;
✅ Odchodzimy od płacenia milionów złotych za emisję CO2;
✅ Przechodzimy na OZE spalając biomasę;
✅ Nowa taryfa na ciepło od 1 grudnia o ok. 10% w dół ⬇️
✅ Mamy tańszą energię elektryczną dla miasta na własne potrzeby od tej dotychczas kupowanej od rynkowych monopolistów(skutek: wracamy z pełnym oświetleniem ulic od 22 września).
Zrobiliśmy potężny krok w kierunku samodzielności energetycznej naszego Miasta

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x